• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
valyo - напреднал
Здравейте
След няколко дни ще идва майстор да ми слага тези плочки в банята
http://i40.photobucket.com/albums/e211/valyo/027.jpg
а още се чудя какъв цвят фуга да му кажа да ползва :( Дали и за сините плочки и за светлите да ползвам един и същи цвят (някакъв кремав предполагам) или да се опитам да получа синьо близко до това на плочката?
Ще се радвам да чуя вашето мнение..
emil_v r - майстор
тъмно син и за двата вида
masteradmin - майстор
Определено и аз мисля така само дето май синия е най скъп.
valyo - напреднал
Хм, не ми беше хрумвало и на светлите плочки да сложа синя фуга .. Нещо не мога да си го представя, май трябва да пробвам.
Само да уточня че светлата плочка е декорация - общо са 2-3 за цялото помещение, останалите са едноцветни.
Bobby - специалист
Аз съм на мнение ,че красотата на банята идва от плочките ,а не от фугите, по-добре избери различен цвят на фугите само, ако плочките не са достатъчно ефектни или пък семпли, в твоя случай вместо да изпишеш вежди ,кой знае какво ще стане, препоръчвам да фугираш с цвят възможно най-близък до цвета на ръба на плочката, плочките ти са достатъчно красиви и без това.

Прикачен файл

bania2.jpg
Сивите са със сиви фуги, белите с бели.
bania2.jpg (110.02 KиБ) Видяна 14075 пъти

Прикачен файл

bania1.jpg
Сивите са със сиви фуги, белите с бели.
bania1.jpg (109.71 KиБ) Видяна 14076 пъти
emil_v r - майстор
Здр. щом са сини повечето , върви и бяла фуга , въпреки че се цапа, повечко. Виж че Боби има са мо два и нещо реда тъмни,фриза е цветови преход към белите и повечето са бели . Мастера ако има време да ти обясни къф е оптическия ефект , от по светли и тъмни плочи и защо се правят фуги , има над три причини . Помисли в/у оразмеряването тоест колко ще режеш gore i doлу и в ъглите. Колко ще платиш на стените и пода на метър ,питам понеже това работя. Чао ,на групата. :D :shock: :lol:
velsi - Почетен майстор
Не е задължително фугата и плочките да са в еднакъв цвят. Наскоро видях баня със светли плочки, вече не помня какъв точно цвят и оранжева фуга. Страшно красиво изглеждаше!
Стефан - майстор
velsi написа:
Не е задължително фугата и плочките да са в еднакъв цвят. Наскоро видях баня със светли плочки, вече не помня какъв точно цвят и оранжева фуга. Страшно красиво изглеждаше!

Според мен всичко е въпрос на собствен вкус. Какво на даден човек му харесва и допада най-много. Всичко останало е натрапване на мода, стил, реклама и т.н. Дадено нещо за един може да е красиво, друг да го счита за кич. Възможно е и съвпадения на предпочитанията.
valyo - напреднал
Май е най-добре да си ги направя в нюанса на съответните плочки. Само дано намеря подходящ, че синьото е малко нестандартно, но ми се струва че и по-тъмно да е пак ще стане. За рязане много май ще има защото едното ми помещение е с доста чупки (комин, заграждение на тръби). Предвидил съм да са 2 реда сини и 4 реда кремави плочки (25х40см).

Същия избор ще трябва да направя за цвета на профилите за ъглите. Чух че имало някакви металик и може би ще ми се вържат с металната нишка по фриза. Ако стане така няма да се наложи да се ползват 2 цвята ъгли..

Прикачен файл

plan.gif
Плана не е съвсем точен, но е приблизително това..
plan.gif (64.68 KиБ) Видяна 14031 пъти
Bobby - специалист
Виж направи ги както решиш, защото както виждаш идеи има много, но на всяка цена качи снимките във форума за да видим как е станало.
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за цвят на фуга" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: