• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
akashy - помощник
Здравей те
предполагам че пиша в точната секция на форума,но моля ако някои разбира да ми помогне.Имам проблем с бойлерите и за моя съжаление проблема върви в комплекс с липсата на познания за това какво се случва.Сменяла съм два-три бойлера(вече дори ме е страх да броя колко) в къщи идва майстор,но и този ми бойлера пак спря да работи.Сега съм решил да си купя нов за пореден път ,но се притеснявам че след време и с него ще се случи същото.Моля ако някои разбира да ми каже къде бъркам.Сменяла съм всякакви марки и вече не знам.Към последния освен че днес спря да работи завинаги имаше и пред история.Релето изключваше нагревателя на 90 градуса и стрелката показва вярно, но но топлата вода свършваше след точно бързо ,за около 10 мин. Бойлера си имаше вградено копче,докато по стария беше с отделно за което трябваше да направим място в стената.Не знам дали това е важно или не,но днес след всичко махната капачето и снимах дори и това.Вътре както ще може да видите има някакви жици.Много ви моля ,кажете ми какво да правя или поне дали да си купувам нов бойлер.Ще ви сложа даже и данните за модела които искам сега.Благодаря Ви.

Прикачен файл

boiler ariston.jpg
boiler ariston.jpg (51.2 KиБ) Видяна 3227 пъти

Прикачен файл

star boiler3.jpg

Прикачен файл

star boiler1.jpg

Прикачен файл

star boiler2.jpg
crez - майстор
Причините може да са няколко!
1.От колко време ивате този бойлер?
2. Водата варовита ли е? Ако водата е варовита и бойлера е ползван повече от година, то причината е голямо количество варовик натрупан върху нагревателя. Производителите на бойлери съветват при варовита вода те да се почистват 1 път годишно. При силно варовита вода за две години се натрупва около една кофа варовик и той пречи да се нагрява цялото количество вода. Според мен това е проблема (знам го от опит)
akashy - помощник
Ами от около една година но днес отказва да включи и затова предполагам че от него нищо не става.Ще си купим нов ,просто не знам дали тази кутия която беше за един от първите не вреди на новите.Новият които съм си харесала е със вграден бутон и не знам дали това няма да е проблем.Иначе предполагам че си прав за варовика.
mastora - напреднал
при така описания симптон(термометара показва че има топла вода а тя свършва за 10 минути)доста вероятно е да се е огунала тръбата на топлата вода,на повечето бойлери са пластмасови и от температурата се огуват а има и такива с метални който се цепат по дължина .Ремонтира се като се махне старата тръба и се сложи медна ,успех!!!
VLADO66 - майстор
Няма ли кой да свали фланеца и да се види какво е положението :? И тези кабели трябва да се приберат някъде за да не се опират в меките връзки защото може да стане беля!
akashy - помощник
Дали има някои които да свърши това :) има ,но толкова много ги мързи че направо думи нямам.Мерси за отговорите,но както виждам ако скоро някои от моите мързеливци не се задейства ще си търся майстор :)
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Хубаво щеше да направиш снимка на целия бойлер, марка модел, колко kW пише на табелката, ама .. карай.
akashy написа:
Релето изключваше нагревателя на 90 градуса и стрелката показва вярно, но но топлата вода свършваше след точно бързо ,за около 10 мин.
- Ако имаше варовик, т.к. при новите бойлери терморегулатора е в средата на нагревателя едва ли ще стигне 90гр. и то ако ги стигне ще е за 2 дена. – ако цялото е станало топка варовик ще изключва и включва често при което постепенно ще се покачва темп. на водата гледана на “стрелката”(термометъра).
Тоя проблем, както каза mastora често е спукана, счупена тръба на топлата вода вътре в бойлера. При това източваш вода от мястото където е спукана. Ако е спукана на 10см от дъното на бойлера – все едно имаш бойлер висок 10см, ама го загряваш целия и топлата вода остава в горната част само дето не можеш да я ползваш. – Трябва да се смени или пъхне вътрешно във старата тръба колкото може по-високо вътре в бойлера.
akashy написа:
Бойлера си имаше вградено копче,докато по стария беше с отделно за което трябваше да направим място в стената.Не знам дали това е важно или не,но днес след всичко махната капачето и снимах дори и това.Вътре както ще може да видите има някакви жици.
– Тея вградените копчета са такива боклуци, че нямам думи. Особено на 3kW бойлер сложени си е голям късмет да изкарат месеци.
Окончателното спиране най-вероятно се дължи на това копче – нагарят, разтопяват се и спират да включват.
Или може да е изключила (повредена) защитата от постоянното “бичене” на 90градуса.
Не е добре да се оставя терморегулатора на максимум, но като ви свършва водата бързо ви разбирам.
Така изглеждат при някои бойлери - трябва да се натисне бутончето за да се върне в нормално състояние - ако е задействала де.

Прикачен файл

bojler.jpg
bojler.jpg (12.54 KиБ) Видяна 3141 пъти
alsted - майстор
Ето тук е дискутиран точно такъв проблем Изображение
akashy - помощник
Благодаря :prayer: ,сега ще накарам да погледната :)
akashy - помощник
Мерси много :) сега след като мрънках целия ден най сетне се свърши малко работа.Беше прав за копчето изглежда в него е проблема.Сега вече имам работещ бойлер или поне загряващ.Още веднъж благодаря на всички ,които се отзоваха .
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: