Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
kozl - майстор
пон май 18, 2020 10:13 amРосен87 написа:
Правя основен ремонт. Замаската на пода няма да я махам .Стария водопровод съм го махнал и той минаваше както съм го начертал в мазилката на стените. Чудя се да ли е добре да ги пусна пак по същото трасе както са ги направили навремето металните тръби. Притеснението ми идва от там че минават успоредно над щурцовете на банята и спалнята. Предполагам че няма да е проблем ама знам ли.
Не се притеснявай за това.
Тръбите изолирай с тръбна изолация. Разпенената гума е за предпочитане пред разпенения полиетилен, особено за студената вода.
Здравейте, видях, че има много стара тема във форума относно ремонт на дупка в гипсокартон. От там научих доста, какво и как да отремонтирам, но проблема ми е следния:
Направена е дупка в банята, за да се сменят щранговете. Банята ми е с гипсокартон на конструкция и върху гипсокартона са налепени плочки съответно. Как трябва да си направя допълнителната конструкция върху съществуващата, за да си запълня дупката след като не мога да закрепя sd профилите? Мога ли да пробивам гипсокартона от вътрешната страна за да закрепя профилите? И с какви рапидки трябва да стане това (размер)? След като евентуално успея да направя конструкцията и монтирам гипсокартона, за да запълня дупкта, какво да сложа за да свържа всички страни със съседните? Лепило? Налага ми се да направя този ремонт сама, тъй като никой майстор не се съгласи да дойде за толкова малко работа :( Моля, помогнете :) Ще приложа и снимка.
Росен87 - специалист
Изникна ми следния проблем
Прикачен файл:
20200612_011617.jpg
Прикачен файл:
20200612_011647.jpg
Вертикалната тръба е ф63 и срещам трудност да намеря такъв размер тръба . Питането ми е дали все още се произвеждат такъв размер тръби и дали има разклонения към ф50?
Ако не идея за преправяне . Проблема е че от тавана тръбите ми висят на 40см ,а долу разклонението трябва да завърти на ляво то и не е фабрично разклонение а е тръба срязана разширена към която е залепена друга.
Росен87 - специалист
Така има още едно питане на стената където ми е тялото на отдушника трябва да прекарам тръба за мръсна вода ф50. Обаче стената е тънка и не мога да я вкопая , а съответно трябва да я скрия. Та въпроса ми е да измазвам с варова-циментова мазилка или пък да залепя блокчета ютонг или ........? Не съм фен на гипсокартона особено за баня билото и влаго устойчив. Мисля че с блокчетата ще стане най бързо и лесно. Забравих да спомена че на тази стена ще ми и душа.
Благодаря за вниманието.
jekasus - майстор
Росен87 написа:
Та въпроса ми е да измазвам с варова-циментова мазилка или пък да залепя блокчета ютонг
Два идеални варинта.
Росен87 написа:
Не съм фен на гипсокартона
Че кой? :-D
Росен87 - специалист
Здравейте стигнах до избора на линеен сифон и тук ще ми е нужно някой друг съвет от знаещите по темата . Така сифона ще го монтирам горе долу по средата на банята , между мокра и суха част. Набелязал съм няколко модела и се колебая кой е по добър.
https://baniastil.com/%D0%BF%D0%BE%D0%B ... 15016.html Тук ме притеснява че е пластмасов дали няма да поддаде , да няма да се пукне нещо. Да изглежда страхотно , но като се има предвид че ще е по средата на банята ще се стъпва на него и да не повреди нещо знам ли?
https://baniastil.com/%D0%BF%D0%BE%D0%B ... 13207.html
https://baniastil.com/%D0%BF%D0%BE%D0%B ... 11104.html
Благодаря.
Последна промяна от Росен87 на пон окт 04, 2021 4:50 am, променено общо 2 пъти.
chapara - майстор
И за какво ти е тази простотия за тез пари🤤 Всички сифони са с отток фи50??
Росен87 - специалист
Смисъл защо ми е лентов сифон или защо на тая цена? Лентов зашото изглежда добре и смятам че ми свърши добра работа и да мина само с един сифон в банята . Тъй като сегашния е от старите на които тръбите минават през тавана на комшията под мен под мен.
jekasus - майстор
Росен87 написа:
Смисъл защо ми е лентов сифон или защо на тая цена? Лентов зашото изглежда добре и смятам че ми свърши добра работа
Щом ти се дават пари и искаш красота - Виега Варио.
Може да се отреже по размера на плочките/плюс фуга между плочките/, другите два губят в това положение.
От към хидрото е измислен перфектно, всичко има в комплекта.
Но задължително да се чете инструкцията, преди да се пипа сифона.
И трите сифона са здрави, ако няма кухо под тях.
chapara написа:
Всички сифони са с отток фи50??
Алкапласт е с ф40, но има преход на 50, ако се направи само със тръба ф40, тогава можем да говорим за проблема със дебита :-D

Тема "Въпроси за ремонт на баня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: