• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
muhala написа:
Гледах видеото с монтажа.
Лявата шпилка - нищо да напиша, ама дойчи бетер от нашите в фаянсаджийство...
muhala написа:
Според мен последователността не е коректна.
Абсолютно правилно.
По-лесно и по-удобно, с другия вариант не изпитвам никакво желание да пробвам, особеннно когато цукала струва повече от минималната заплата...
kozl написа:
Е не съм мерил в магазините може и да има.
На видео е такова - удължени, за инвалидните цукала, има ги по магазините.
kozl написа:
Но в моя случай стандартната част беше по-къса и немаше нужда да я режа.
, ако е 10мм, не проблема, по принцип се дава рязане на тръбите с 5мм по-малко, отколкото цялата дължина.
kozl написа:
Тази смазка след време се спича, а дали като се спече уплътнява
Уплътнява уплътнение, а смазка е за по-лесен монтаж.
kozl - майстор
ср май 13, 2020 6:20 pmjekasus написа:
kozl написа:
Но в моя случай стандартната част беше по-къса и немаше нужда да я режа.
, ако е 10мм, не проблема, по принцип се дава рязане на тръбите с 5мм по-малко, отколкото цялата дължина.
Ами влизаше 25 мм след уплътнението "О" пръстена към структурата ако е плътно вкарано към чинията. А цялато разстояние от уплътнението до засечката по спомени е 40 - 50 мм. Та за това първо на чинията и после към структурата, а промивната наставка първо в структурата и после в чинията.
ср май 13, 2020 6:20 pmjekasus написа:
kozl написа:
Тази смазка след време се спича, а дали като се спече уплътнява
Уплътнява уплътнение, а смазка е за по-лесен монтаж.
Може и така да е, но на времето когато аквариумите бяха от винкел и стъкло, залепено към винкела със смес от маджун и миниум, когато от сместта просълзеше, това се спираше със сапун. А сапуна не е уплътнение :roll:

А сега по важното е долната тръба как е правилно да се монтира. Аз пак ще си отстоя мнението, че тръбата трябва да е на чинията, защото:
- Няколко опита направих на свободна чиния да вкарам маншона с упор от другия край на наставката и маншона не стоеше добре на чинията
- по-добре е маншона да се нагласи хубаво до упор и добре да се разположи по периферията на порцелановия щуцер на чинията (да се барне с ръчички) и после чинията да натисне наставката към структурата, където се разчита фаската да подведе тръбата да премине през "О" пръстена. Тука важно е среза на тръбата да е точно по окръжност с добра равномерна фаска, каквато е заводската му форма.
- от опита на водопроводчиците тръбата на отходната вода се укрепва допълнително против изпадане от стойката на структурата, щото им се е случвало и е доста неприятна случка.
jekasus - майстор
kozl написа:
Ами влизаше 25 мм след уплътнението "О" пръстена към структурата ако е плътно вкарано към чинията.
Тоя евтин вариант за три лева май не съм показвал.
Прикачен файл:
IMG_0526.JPG
Прикачен файл:
IMG_0527.JPG
Прикачен файл:
IMG_0528.JPG
kozl написа:
А сапуна не е уплътнение
И аз така преди много години излекувах временно теча на резервоара за бензин на колата.

kozl написа:
на отходната вода се укрепва допълнително против изпадане от стойката на структурата
Аматьори...

kozl написа:
водопроводчиците
Лека гатанка - какво липсва в това мокро помещение, където ще има бойлер и пералня?
Облицовката ще е от пвц панели.
Прикачен файл:
IMG_20200514_124744.jpg
IMG_20200514_124744.jpg (113.76 KиБ) Видяна 67 пъти
Прикачен файл:
IMG_20200514_124729.jpg
IMG_20200514_124729.jpg (76.89 KиБ) Видяна 67 пъти
Antonii - специалист
Епа, сигурно канал :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Теч след монтаж на структура Идеал Стандард" | Включи се в дискусията: