Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
киро
В банята ми изби някаква плесен подобна на скреж. Разпространи се по стената която е над плочките и е само варосана. От тази плесен цимента започна да се разпада като пясък и плочките започнаха да им се пука емайла и да се ронят - буквално стената малко по малко се разпада. Напръсках с препарат "Антимухъл" съдържа активен хлор 30%, но още на следващия ден мухъла беше отново прораснал. За сега нямам намерение да правя ремонт. Ако някой знае начин или препарат с който да се справя с проблема моля да пише.[/b]
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 12:45 am, променено общо 1 път.
киро
вече пробвах с белина, и препарат за дезинфекция който се използва в болниците и е с противогъбично действие ама за сега няма особен ефект - само малко се разреди мухъла и наче си го има
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 12:44 am, променено общо 1 път.
velsi - Почетен майстор
Проблема е в проветряването, не във варта. Банята на баща ми е направена също със вар над плочките вече над 20 години. Има една подробност обаче. Прозорче 60х60, което е винаги отворено! Затваря се само при къпане и веднага след това пак се отваря. Мисля излишно е да казвам, че няма никакъв мухъл. Та в тая посока трябва да се мисли. Може да звучи банално, но в проветряването е истината.
hygro - майстор
velsi е напълно прав! Никакви химически средства няма да спрат плесените, ако влажността е висока. С пирометър проверете за евентуални топлинни мостове и условията за кондензация...

http://www.hygrooptima.com/fungi.html
http://www.hygrooptima.com/faq-fungi.html
donchoddd - помощник
Здравей
и аз имах същия проблем и го реших като купих от магазина едни студиопорни плоскости 50/50см квадратния метър струва 2,82лв. и около 2-3кг. лепило струва 2,82 също и ги изрязах и залепих върху мухала плътно както се санира стена.
дори и тавана направих после с тези плоскости - окачен таван.
с това реших проблема си изцяло преди съм пробвал какви ли не глупости и препарати но вси4ко е временно.
може би проблема при вас е че стената е външна или от към стълбище и е по студена от другите.
ако искаш направи това и ти гарантирам че ще останеш доволен и ще си решиш проблема завинаги и с малко пари.
при мен излезе за 4кв. баня с тавана около 50лв.
velsi - Почетен майстор
Да, но преди това мухъла трябва задължително да се изчисти. Пък ако ще и чрез изстъргване на горния слой мазилка. Иначе си остава завинаги зад изолацията.
donchoddd - помощник
velsi написа:
Да, но преди това мухъла трябва задължително да се изчисти. Пък ако ще и чрез изстъргване на горния слой мазилка. Иначе си остава завинаги зад изолацията.
така си е съгласен съм.
donchoddd - помощник
velsi написа:
Да, но преди това мухъла трябва задължително да се изчисти. Пък ако ще и чрез изстъргване на горния слой мазилка. Иначе си остава завинаги зад изолацията.
така си е съгласен съм.

Тема "съвети срещу мухъл и плесен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: