От мобилни телефони до цифрови камери
hidrazin - майстор
thinkpad написа:
Между другото, точно на сайта, който си посочил има оферта за подобен модул. ЛИНК - http://www.cifronim.com/цифрови-приемни ... mpeg4.html

п.п Не знам защо не ми приема линка коректно, а само първата част, при условие че твоят го прие целият с кирилицата.
Ами обади им се по телефона и ще разбереш че ги продават но работят само в Англия. :-D
Моят линк го приема целия с кирилицата, защото съм с връзки. :shock: Шегувам се. Защото форума не приема линкове които имат кирилица. Поставят се по друг начин.
линк с китилица[/color]]текст на кирилица отговарящ на съдържанието в линка
Ето така съм поставил въпросния линк:
http://www.cifronim.com/%D1%86%D0%B8%D1 ... mpeg2.html [/color]]DVB-T MPEG4 сравнен с DVB-T MPEG2
За да можеш да видиш как съм го направил преди линка и след него съм оставил по един интервал. Така форума не го възприема като реален линк и може да се види. Пробвай. Малко по-трудоемко е но е по-прегледно.
Никой няма интерес да произвежда такива модули за у нас. Трябва да се продават нови телевизори и външни декодери. :-D Това че този САМ модул разкодира BTV е заради използваната кодировка и компресия на този канал в мултиплекса. Останалите не позволяват такова декодиране. А и да позволяват картината ще е с SD качество.
Двата стандарта ползват различни компресии по вид - MPEG-2 - линейна, MPEG-4 - фрактална (обектна - по контурите). Освен това в MPEG-4 хофмановите таблици са специално подбрани за нисък битрейт. Общо взето работата опира до декодер - хардуерно е и с този начин на компресия у нас не може да се направи такъв модул за CI слота дето да го прекодира в MPEG-2.
Пък и един външен HD приемник е по-евтин от един такъв модул.
P.S. Абе thinkpad, заради теб ме заболяха пръстите от говорене. :lol:
Айде чао че отивам да се бръсна за кръчма. Ще се срещнем при нощните птици - кукумявки, бухали, бройлери...
ArturDent - Почти Безобиден
Момчета, влизате в технически подробности, които не са Ви толкова известни.
Поспрете, почетете ...
От няколко дена следя спора и ме сърбят пръстите да ви овикам за фрапиращите грешки. И двамата ги имате.
Ограничете се до полезното за Питащия...
thinkpad - майстор
ArturDent написа:
...и ме сърбят пръстите да ви овикам за фрапиращите грешки.
Давай. Стига да е градивно. На автора беше отговорено отдавна. А аз лично не кандидатствам за длъжност в НУРТС.
velas - специалист
hidrazin написа:
отивам да се бръсна за кръчма.
Аз имам предложение всички да се обръснем и да отидем на кръчма...така ще го дакараме до MPEG-10 през CI слота... :lol: :lol: :lol:
kozl - майстор
Е па аз и днес съм в Англия, но за жалост Самсунга остана в България. И сеги от мъка декодирам с мпеш на 2 до пъба, където транслоцирам софтлери от мастер-картата в шотландски хардлер, в резултат на което декодирането на обратния път се конвертира на мпеш на 4 пина :lol: :lol: :lol:
hidrazin - майстор
ArturDent написа:
Момчета, влизате в технически подробности, които не са Ви толкова известни...
Давай ги техническите подробности за да се изяснят нещата и да приключим.
:partyman:
m.lukanov1951 - специалист
Момчета помагайте,дадоха ми LG 32LS3590 ,пише,че има DVB T/C това значи ли,че мога да гледам кабелна цифрова без приемник от кабелния оператор? Опитах,но нещо не става може би не мога да го настроя.
hidrazin - майстор
Би трябвало да можеш. Все пак най-точна информация ще получиш от кабелния си оператор. Предполагам има и телефони за поддръжка? Пък и никой не знае на кой оператор си включен. Примерно нашия има стандартни аналогови и цифрови които влизат в най-евтиния пакет. За другите се изисква декодер(приемник) от оператора или САМ модул. Гледам че имаш такъв слот.
:partyman:
m.lukanov1951 - специалист
hidrazin написа:
Би трябвало да можеш. Все пак най-точна информация ще получиш от кабелния си оператор. Предполагам има и телефони за поддръжка? Пък и никой не знае на кой оператор си включен. Примерно нашия има стандартни аналогови и цифрови които влизат в най-евтиния пакет. За другите се изисква декодер(приемник) от оператора или САМ модул. Гледам че имаш такъв слот.
:partyman:
Най после вчера намерих време за този телевизор,от кабелния оператор ми инсталираха транспондерите и вече гледам над 100 програми и 12 радио,та въпроса ми сега е може ли да гледам дадена програма,а да слушам някое радио едновременно.И ако може как става?

Тема "Телевизор с DVB-T но без MPEG4 може ли за "ефирна"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: