От мобилни телефони до цифрови камери
ge6aaaa3 - специалист
От известно време ми се върти в главата идеята за мощни светодиодни допълнителни фарове на бронята и ето на какви "благинки" попаднах при братята китайци...
http://www.ebay.com/itm/50W-Cool-White- ... 3ce3e9bf89
http://www.ebay.com/itm/5-90-degree-44m ... 3cdf9204a9
Ще съм много благодарен, ако някой сподели отзиви за подобни китайски елементи, защото цената е съмнително/но и примамливо/ ниска.
Осъзнавам, че общо 100W светодиоди е доста, но обичам, когато съм на дълги да има и нещо, което да ми свети и "в краката". :-D
Не започвайте от сега да ме псувате, че ще вадя очи, смятам да ги управлявам заедно с дългите, а дългите ги гася чевръсто още преди да се е показал отсрещния на хоризонта. :wink: Удоволствието ще бъде предоставяно само на притежателите на китайски ксенони в обикновени фарове и за припомняне... :-D
Ще се наложи да измисля и захранване, защото тези диоди работят на 30-36V. Проблемът е, че светодиодите трябва да се захранват по ток, което значи, че обикновен инвертор няма да свърши работа. Трябва да има някаква обратна връзка по ток и да коригира напрежението, така че тока да е постоянен. Чудя се дали фабрично/китайско/ захранване за 50W светодиод ще е подходящо за доработка или е по-добре да си го направя от нулата? :?
ge6aaaa3 - специалист
Охлаждането смятам да е с радиатори от процесор, заедно с вентилатора. :)
За захранването, сега ми мина през ума, дали няма да стане с ШИМ, изпълнен с 555 и импулсен трансформатор, без обратна връзка? Веднъж да се настрои при запалена кола тока през диода да е 1400мА/при 1750 по книга/.
hidrazin - майстор
1 - Вентилатора от комп - до първото къпане с вода от някоя локва.
2. - 555 - Не.
3. Каква е целта на тази "гениална" идея?
:partyman:
ge6aaaa3 - специалист
1. Съгласявам се, това не го бях предвидил... :axe:
2. Можеш ли да предложиш нещо?
3. Казах ти, обичам да има нещо, което да ми осветява по-силно близо пред колата, когато съм на дълги. С обикновени фарове с халогенни крушки съм и на дълги светят сравнително добре в далечината, но в близост е доста тъмно и дупките трудно се виждат. Когато си включа фаровете за мъгла, картинката се подобрява, но не го правя, защото ми отнема време да изгася и тях, и дългите и много вадя очи. Не искам и да си бутам инсталацията, за да ги свързвам с дългите.
:partyman:
hidrazin - майстор
ge6aaaa3 написа:
С обикновени фарове с халогенни крушки съм и на дълги светят сравнително добре в далечината, но в близост е доста тъмно
Мога да ти препоръчам нещо. Отиди и си регулирай фаровете както трябва! От написаното се вижда че си от тези с "навирените" фарове.

Изображение

:partyman:
ivanovbg - майстор
Регулирай си фаровете на машина и ще се подобри осветеността. И не забравяй фаровете за мъгла също. Те не заслепяват ако са регулирани правилно. Иначе като си под 80 карай на къси за да виждаш дупките. При 120км/час като видиш дупката на 30 метра пред колата имаш секунда преди да я връхлетиш. Какво значение има като я видиш, като не можеш да я избегнеш?

:partyman:

П.П. Хидразин ме е изпреварил :)
ge6aaaa3 - специалист
hidrazin написа:
ge6aaaa3 написа:
С обикновени фарове с халогенни крушки съм и на дълги светят сравнително добре в далечината, но в близост е доста тъмно
Мога да ти препоръчам нещо. Отиди и си регулирай фаровете както трябва! От написаното се вижда че си от тези с "навирените" фарове.

Изображение

:partyman:
Регулирани са по този метод. ;)
http://mercedes-bulgaria.com/forum/cabl ... a-farovete!/
:partyman:
ge6aaaa3 - специалист
ivanovbg написа:
Регулирай си фаровете на машина и ще се подобри осветеността. И не забравяй фаровете за мъгла също. Те не заслепяват ако са регулирани правилно. Иначе като си под 80 карай на къси за да виждаш дупките. При 120км/час като видиш дупката на 30 метра пред колата имаш секунда преди да я връхлетиш. Какво значение има като я видиш, като не можеш да я избегнеш?

:partyman:

П.П. Хидразин ме е изпреварил :)
Рядко карам с повече от 80, но късите ми идват твърде "къси" и няма как да карам само на тях.
Извинявам се за двойния пост.

Тема "Светодиодни допълнителни фарчета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: