От мобилни телефони до цифрови камери
Купих си 5 бр.лунички по 35 Вт и трафче 180Вт. Трачето е италианско но на изхода 12В има 6 клеми. Аз свързах кабела към двата крайни изхода. За другите има някякви означения 70градуса и 45 градуса .
Луничките ги свързах паралелно но първата свети най-силно а последната най-слабо.Моля помогнете каква е причината.
velsi - Почетен майстор
Ще ни улесниш, ако имаш възможност да снимаш въпросните изводи и означения.
velsi написа:
Ще ни улесниш, ако имаш възможност да снимаш въпросните изводи и означения.
нещо съм заклещил трафчето и не мога да го извадя. А какво ще кажеш за това че първата крушка свети най-силно. Благодаря за съдейстнието
velsi - Почетен майстор
Нищо не мога да кажа без да съм видял. Не би трябвало да е така. Явно точно в изводите е проблема. Аз съм вързал 4х20 вата и траф 105 вата (немски уж) и всичко си е нормално. Но аз имам един вход 220 В и един изход 12 волта. Общо 4 клеми.
emil_v r - майстор
Ква е жицата от първата към последната :o ?
цялата инсталация е от 1,5кв.
pavelari - майстор
а колко е дълга
masteradmin - майстор
Веднага ще ти кажа какъв е проблема.
Като начало купи още един траф и сложи 2-та трафа по на 3 крушки, защото трафа ти сгъва. След това навсякъде където си свързавал мостовите кабели, си провери снадките(най добре сложи устер клеми) защото тока ти е 15 А, а това е доста. Най-добре пипни най близкия кабел до трафа да видиш дали не грее.
Имах същия проблем в едно кафе, но след като свързах 2-та трафа в двата краи да захранват по 2-3 крушки и направих всички снадки с устерклеми нещата заспаха. Успех и винаги оставяй малко мощност за трафовете за 3 крушки по 35W най добре трафче 150W.
Тани - модератор
А с колко квадрата кабел се свързва бойлер?

Тока на бойлера е 13.63 ампера , а на твоята инсталациика е 14.58 ампера!

Клемите на са 6 а две тойни , най вероятно разделени с леко зъбче! Просто има възможност за вързване на три кръга с един траф. Заради голямия ток , се получава пад на напрежение по кабела , и за това последната свети най-слабо. Ако ти е слаб трансформатора , ще светят всичките слабо! Недей взима друг траф засега,а вземи облекчи кабела!

Има два варианта единия - сменяш кабела с 4 квадрата, Другия - пускаш отделен кабел 1,5кв до следващите две и още един за последната .

Просто ей така за проба изключи средните три лампи както са свързани сега , да останат първата и последната и кажи има ли разлика между светенето на двете. След това при светнато положение изключи и първата и наблюдавай дали има разлика в светенето на последната?

Тема "СВЪРЗВАНЕ НА ЛУНИЧКИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: