• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
gattaka - специалист
hidrazin до колкото си спомням в онази схема, която бях правил беше точно така. Двете лампи се палят от един траф, но всяка си има отделен кондензатор, резистор и диод, даже ако не се лъжа резисторите бяха 150 ома на 15-20 вата о доста грееха!
Благодаря за предложените решения, ще си избера някое и ще пробвам. Иначе бях пробвал една стара руска схема с тиратратрон, но така и не запали.
hidrazin - майстор
Моля, пак заповядай.
Старите руски схеми обикновено са работещи.
За да не запали има или дефектен елемент или грешка при изпълнението.
А за лампите - предпочитам ИФК-2000. Има много по-голям живот и енергия на импулса.
Да се прави разлика между ИФК-2000 и ИФК-2000-1 !!!!!
Втората се пали много по-трудно.
Иначе гледам че на рафта до мен се търкаля ИСП-2000 с номинална енергия на импулса 300 джаула !!!
При ИФК-2000 е наполовина - 150 джаула.
Само за сведение - за ИФК-120 максималната енергия на импулса е 120 джаула.
При тази енергия живота на лампата хич не е дълъг, ама хич. Препоръчително е да е в обхвата 40-80 джаула.
:partyman:
P.S. Торбалан хич не го слушай. Това дето ще направиш с импулсна ламБа за сега е непостижимо от умрелите светодиоди.
Та ако ставаха за тая работа, лазерите за рязане на метал и други материали щяха да ги помпят с тъпите светодиоди. :lol:
Да ма не. С ламБи ги правят... Малко за четене...
http://impulsite.ru/viewtopic.php?p=11680#p11680
Hoвoceлckи - майстор
Какво е приложението на този блиц ефект?
torbalan - Дървен философ
Hoвoceлckи написа:
Какво е приложението на този блиц ефект?
Най-често дискотека...
nikolovvd - майстор
И за стробоскоп може да се ползва. Най-често при ДВГ, но там паленето става с помощтта на сонда, която взема сигнал от свещта на I-ви цилиндър и така може да се наблядава съвпадението на маркерите.
torbalan - Дървен философ
За двигател и един светодиод е достатъчен ;)

С потенциометър - няма да е за двигатели ;)

Също така може да се заснемат интересни кадри на принципа проба-грешка...

В тъмна стая, фотоапарата се оставя на скорост В с отворен затвор и пускаш котката да пада от високо примерно :)
  • 1
  • 2

Тема "Блиц ефект" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: