• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
От мобилни телефони до цифрови камери
valqk - специалист
kivanov написа:
Здравейте,

радвам се че темата се развива, но за съжаление август месец ми е малко натоварен и нямам време за експерименти :)

1. За Raspberry Pi.
Поръчах го в един четвъртък и пристигна в понеделник или вторник не си спомням.
Цена: 66лв. с ДДС и доставка 8лв от офиса на Комет в София, Дружба до офиса ми на работа.
Хмм странно, мен ми отговориха горното - 80лв +2месеца чакане... явно са свършили вече.
kivanov написа:
2. Аз продължавам да мисля, че ще разделя всичко за всяка стая и сървъра, който имам ще е само да помни данни и да ги споделя през нета.

3. Крайната ми идея ще е нещо от рода на таблет + Raspberry Pi + ардуино. Излиза сложно и скъповато, но става ужасно гъвкавко. Основната група Pi + arduino, а таблета закачен на стената да си го натискам и ако реша да си го сваля(едва ли).

До момента поръчах 1 Raspberry Pi, arduino си имах, сега поръчах и един рутер TP-LINK 702N мисля, мини рутер, за който има DD-WRT и ще върши работата на по-скъпото пи в групата с ардуино. Още го чакам да пристигне.
За какво ти е Raspberry Pi-то в случая? Процесора на ардуиното няма да ти стигне ли?
Аз си поръчах едно голямо ардуино + лан модул+сд слот и платка с релета (ще го ползвам за управление на горелка + писане на статистики). Има доста модули за ардуино - блутут, гсм и т.н. Въпроса е само да ти стига цпу-то.
Между другото много се изкефих, че за ардуино изкочи БГ сайт в който имаше всичко почити. Вярно, малко по скъпо, но пък налично.
Успех и ще чета с интерес.
kivanov - специалист
valqk написа:
kivanov написа:
Здравейте,

радвам се че темата се развива, но за съжаление август месец ми е малко натоварен и нямам време за експерименти :)

1. За Raspberry Pi.
Поръчах го в един четвъртък и пристигна в понеделник или вторник не си спомням.
Цена: 66лв. с ДДС и доставка 8лв от офиса на Комет в София, Дружба до офиса ми на работа.
Хмм странно, мен ми отговориха горното - 80лв +2месеца чакане... явно са свършили вече.
kivanov написа:
2. Аз продължавам да мисля, че ще разделя всичко за всяка стая и сървъра, който имам ще е само да помни данни и да ги споделя през нета.

3. Крайната ми идея ще е нещо от рода на таблет + Raspberry Pi + ардуино. Излиза сложно и скъповато, но става ужасно гъвкавко. Основната група Pi + arduino, а таблета закачен на стената да си го натискам и ако реша да си го сваля(едва ли).

До момента поръчах 1 Raspberry Pi, arduino си имах, сега поръчах и един рутер TP-LINK 702N мисля, мини рутер, за който има DD-WRT и ще върши работата на по-скъпото пи в групата с ардуино. Още го чакам да пристигне.
За какво ти е Raspberry Pi-то в случая? Процесора на ардуиното няма да ти стигне ли?
Аз си поръчах едно голямо ардуино + лан модул+сд слот и платка с релета (ще го ползвам за управление на горелка + писане на статистики). Има доста модули за ардуино - блутут, гсм и т.н. Въпроса е само да ти стига цпу-то.
Между другото много се изкефих, че за ардуино изкочи БГ сайт в който имаше всичко почити. Вярно, малко по скъпо, но пък налично.
Успех и ще чета с интерес.
Обади им се пак ;) И на мен така ми казаха за пи-то :) Иначе ардуиното няма как (има ама кофти) да подкарва нещата real time и с паралелни операции. Там всичко е последователно. :)
За ардуиното от бг не купувам :) Само ибей цените са песен :)
valqk - специалист
kivanov написа:
valqk написа:
kivanov написа:
Здравейте,
Обади им се пак ;) И на мен така ми казаха за пи-то :) Иначе ардуиното няма как (има ама кофти) да подкарва нещата real time и с паралелни операции. Там всичко е последователно. :)
За ардуиното от бг не купувам :) Само ибей цените са песен :)
Гадове.... като разцъкам ардуиното ще видя пи-то. Иначе аз от dx си го напазарувах.
kivanov - специалист
valqk написа:
Гадове.... като разцъкам ардуиното ще видя пи-то. Иначе аз от dx си го напазарувах.
Да от dx е тънко, но понякога много се бавят. Аз доста неща накупувах за ардуиното и си играх известно вреем да го разуча :) Та ако нещо ти е интересно питай. Сега даже чакам един LAN модул за него, много тънък като цена.

Поздрави
kivanov - специалист
Здравейте, вече събрах Pi-то, още една джаджа от tp-link 703N (openwrt и прави чудеса), дойде и таблета за 80лв. от Китай и е приличен за нуждите. Покрай хубавото време съм все насам натам с приятелката, но сега като захладнее се захващам.
valqk - специалист
Покажи като имаш нещо :)
Ще е интересно :)

p.s. Само да спомена относно dx.com. В крайна сметка отказах поръчката от там, след като ги чаках 1 месец да ми шипнат нещата - едното го нямало.
Взех Ардуино, Лан+карт четец+релета+дисплей+захранване за същата цена както ако беше от DX и то от един и същи търговец ебау.
kivanov - специалист
valqk написа:
Покажи като имаш нещо :)
Ще е интересно :)

p.s. Само да спомена относно dx.com. В крайна сметка отказах поръчката от там, след като ги чаках 1 месец да ми шипнат нещата - едното го нямало.
Взех Ардуино, Лан+карт четец+релета+дисплей+захранване за същата цена както ако беше от DX и то от един и същи търговец ебау.
Супер! :) Принципно в ибей излиза по-тънко :) Погледни chinabuye.com
vk - специалист
Чувал съм за такива умни електрически системи за управление на ел.енергията (а и на цялата енергия), ама вероятно са и много скъпи. Виж линковете по-долу.
http://www.elkoep.com/products/inels-bus-system/ (smart home solutions)
http://www.elkoep.com/products/inels-rf ... s-control/
kivanov - специалист
Малък update.

Понаписах софтуер и вече arduino приема команди по LAN и праща отговор. Мисля да мина към Arduino Mega защото ще ми трябват малко повече портове. Прогнозирам, че до края на ноември ще имам готово устройство, което да изпълнява команди и да връща данни (данни за температура, влажност, осветеност; детектори за дим и т.н.) по мрежата + софтуер за компа, който да ги обработва, да менажира данните и т.н.
naughty - специалист
хе, случайно попадам на темата.
и аз сериозно се захванах с подобни щуротии, разгледай блога ми за идеи: http://harizanov.com
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Home automation - домашна автоматизация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: