От мобилни телефони до цифрови камери
shadow__01 - майстор
Subsa написа:
:!: Само дето се сещам за един единствен регулатор - LM2577, който ще работи от 4,5-5V, мощните варианти все от 8-9V заради драйвера. Има и решения за повишаване, дето като цена обезсмислят проекта...
LM2577 го дават до 6A. Няма ли нещо до 10-15A или нещо с емитерен повторител да се сглоби или не става?
Кики - специалист
Сега го отворих и мога да внеса малко яснота по моя казус, на диоди D7 и D8 пише B 1545 , диода D9 е два единични на които поради сглобката виждам само FR3.... и толкоз , сега се сещам че преди 2 год. като го слагах линията за 12 волта на празен ход ми даваше към 11,2-3V и за да повдигна малко до към 12 подмених R43 който отива към 1-ви крак на 494 и се получи, мисля че сложих 8,2 или 10 Кома.
hidrazin - майстор
B1545 е за 15А 45V
Другия дето пише FR3.... е 10А. Всичките от поредицата 30х са за 10А и последната цифра е за напрежението.
:partyman:
Subsa - специалист
Само да не решиш, че се заяждам, градски, че все те поправям, ама...
FR3xx са съжаление са ... 3А, вероятно е FR302, което е 100V 3A
http://www.rectron.com/data_sheets/fr301-307.pdf
Обикновен силициев, сравнително и бавен

Няма майтап, работят си до 10-15А DC -2та със стабилен радиатор и охлаждане.
Минуса тук е голямото греене, защото този диод при 3А е 1,2V
Аналогично на това място аз слагам:
http://www.onsemi.com/pub_link/Collater ... 00CT-D.PDF
при 10А - 0,75v@125C / 20А-0,85V
Готината част, е че при шоткитата с увеличаване на температурата, нямалява пада върху диодите =D>
hidrazin - майстор
Subsa написа:
FR3xx са съжаление са ... 3А, вероятно е FR302, което е 100V 3A
Ми що ли са ги сложили на линия 8А при 12V ? :? Ми така е. Китайско и изцедено до краен предел. Пък аз май ще трябва да увеличавам инчовете на монитора. :-D
:partyman:
alien - специалист
това явно е от дъртите... тия фр диоди са смешка... 8А таратанци....
захранвания които имат отделна букса 12в за процесор са със значително по голям ток за 12в и всичко е малко по сериозно
за равномерно натоварване писах малко по горе - 5те(и 3.3) волта се махат нацяло (диоди, дросели, обратни връзки и всичко което ще пречи) и ако има нужда от по високо напрежение намотките се разделят и се връзват последователно на 12-те, ако само 12 ще се ползва тогава трафа си остава така,
на мястото на 5те волта остава място и може да се сложи втори двоен диод със втори дросел паралелно на оригиналните за 12в значително по малко грее така
като се разчисти остава място и за повече кондензатори - 3х1000 в паралел е по добре от 1х3300
така вече се натоварва на максимум, докато се опече трафа :-D
Subsa - специалист
Ти защо не спиш ами мислиш захранвания :D
Иначе това, което си написал е вярно
shadow__01 - майстор
Subsa написа:
Ти защо не спиш ами мислиш захранвания :D
Вие и двамата май не спите нощем. В между 5 и 6 часа сутрин да пишете по форуми... Да не би да ги сънувате тези идеи?
alien - специалист
хаха ами когато остане време....
пък захранванията.... съвсем скоро ми трябваше мощно захранване на 20в и бях пред дилемата дали да правя 1 или да преработя няколко компютърни и понеже нямам никакво време се спрях на втория вариант за да спестя време... с 5 броя в паралел всяко ограничено на 10А стана 50А общо... и още схемата ми е в главата, за това писах с каквото мога да помогна...
не мога да разбера --трябва ти мощно захранване 12-14волта ----това ли искаш да постигнеш...наскоро намерих изгоряло имп. с тл494 ...15А....ще ти го подаря...ако искаш да се бориш с него

Тема "Преправяне на комп. захранване TL494 с изх. 2,5-15V" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: