• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
tysonlkr - специалист
От няколко месеца съм собственик на авторадио, МР3 и т.н. Roadstar RDM610
Но имам много странен проблем, който не мога да установя нито от какво се получава, нито как да го отстраня.
От време на време въпросният плейър започва да титка, титне няколко пъти (2 или 3 пъти) и спре, без особена последователност или периодичност, от нищото просто "тит - тит - тит" и спре. Независимо дали е пуснато на МР3 или на радио. Не откривам никаква закономерност от какво се получава. Но звука е много стряскащ и дразнещ. Звука е същия като все едно натискаш някое копче. Спирах звука на бутоните, но гадината пак си титка :x

Приемам всякакви идеи от какво може да е и как да го разреша.

Свързването си го правих сам по долната схема, може ли нещо да е от него?
Прикачен файл:
Evrobuksa.JPG
Evrobuksa.JPG (78.11 KиБ) Видяна 5563 пъти
Синият кабел съм го изолирал няма за какво да го свържа, също и само два говорители съм свързал. Но не вярвам в това да е проблема.

Отворен съм за вашите предложения.
ssi - специалист
Провери в книжката дали има опция TA или TP (traffic announcement, traffic programme). Ако е пусната търси информация, но тук в България такава услуга все още няма. Възможно е да е от това. Изключи я!
tysonlkr - специалист
Златен си :prayer:
Има я тази функция и я изключих. За сега дразнещия писък изчезна. =D> Дано от това да е било [-o<

:partyman: :partyman: Имаш една бира от мен
tysonlkr - специалист
Радостта ми бе кратка :cry:
Пак започна да си "титка" когато си поиска
ТА го имам на копче и го спрях от бутона. Но гадинката си писка пак.
Отгоре на дисплея имам едно ТР което не знам как да го спра. Предполагам че това е traffic programme както казваш и то ми трови нервите. В книжката която ми я дадоха нищо не мише за такава функция и как се спира :x
Гледах в сайта на Roadstar но там моя модел изобщо го няма. Търсих и в гуглето ръководство, но не открих. Някакви идеи от къде да намеря по подробно ръководство за експлоатация?
hidrazin - майстор
Отиваш в магазина от където си го купил и правиш рекламация или да ти дадат описание. Предполагам е от смотаната "Зора". Няма и как да го намериш в сайта на Roadstar защото вероятно е турска измишльотина. Описание в нета едва ли ще намериш.
И въобще се радвай че още свири. Кой Ви кара да си купувате такива неща? :?
:partyman:
tysonlkr - специалист
Взех го поради две причини цената и това че не е някакво което да ми разбият колата за да го гепат. Затова го взех. hidrazin много ме окуражи :partyman:
Позна от къде съм го взел, но сгреши с производителя, китайско е.
Аз вече ходих до магазина и там един "специалис" уж прави някакви настройки на принципа проба грешка но явно нищо не е оправил. Лошото е че писукането не е постоянно и когато отида в магазина то не се проявява :evil: Няма и определена периодичност.

Въпроса с ръководството е отворен. Ще се радвам на помощ.
hidrazin - майстор
Рядко ги бъркам тези неща. Ти потърси ли нещо за него в нета? Да ти направи впечатление че има резултати само на български и турски?
http://www.vatanbilgisayar.com/Oto%20Se ... I_ID=55089
http://www.gold.com.tr/roadstar-rdm610- ... dyo-teyp_u
http://www.teknolojigemisi.com/Urun/Roa ... mu154.html
И още доста такива. А няма нищо при китайчетата. Ще ти се да е китайско ама не е. Смотаняците от "Зора" продават основно турски стоки произведени специално за България - смятай най-ниското качество. Също като марката CROWN - такава марка няма. Примерно телевизорите с това име са поръчани на турския производител Вестел специално за "Зора" - естествено най-ниска цена и качество.
Та остават ти два варианта - човъркаш докато се оправи или отиваш в някой сервиз дето се занимават с монтаж на аудио в автомобили. Там някой може и да ти помогне за разлика от този "специалис" в магазина.
Описание няма да намериш. Виж тук - има едно описание на друг модел. Може менютата да им са подобни и да ти свърши работа.
http://www2.produktinfo.conrad.com/date ... _Tuner.pdf
:partyman:
tysonlkr - специалист
До къде стигнахме - да пише че е произведено в Китай а то да е турско #-o

Менюто на моят модел е подобно на това което си дал в последния линк. Благодаря ти за което! В него пише за някаква ТА аларма която издава биип
TA
ALARM
mode:
Any automatic retune mode is not activated, just can hear Beep sound.
Дано успея да я махна :axe:
hidrazin - майстор
:-D Сега ми стана смешно като си представих как си караш, слушаш музика и бибипкаш - би-бип, би-бип, би-бип.... :lol:
Между другото това от колоните ли се чува или от самото CD?
Успех с изключването.
:partyman:
tysonlkr - специалист
Като го чуя направо ми се реве :cry: Много дразни :x

Звука е същия като този който е при използване на копчетата. Предполагам че е от колонките, но не съм се заслушвал от къде идва :roll:


Ще дам всички видове звуци в настройките където има на "off" и дано го спра най-накрая.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с авторадио и МР3 плейър Roadstar" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: