От мобилни телефони до цифрови камери
Chefo77 - майстор
Привет!
Имам въпрос към по-запознатите с тази ОС и по-конкретно ако някой може да ми отговори, дали посочените проблеми са от нея и дали подлежи на "поправка".
Та - имам си едно HTC Desire C. Много приятна машинка, но от известно време се опитва да се прави на интересно.
Първо че стана леко бавно. По-бавно зарежда приложения, по-бавно отваря страници. Не е от нета, просто докато възприеме командите минава време.
Второ - досега 3 пъти ми се е случвало, когато звънят и откажа, телефона да блокира - да продължи да звъни, но екрана да застине, макар да съм отказал. Единият път дори се наложи да го разглобя и да махна батерията, за да спре.
Трето - като говоря и го махна от ухото си, екрана светва и мога да приключа разговора. Понякога обаче като сваля телефона, червената лампичка (предполагам датчик за близост) си свети, екранът е тъмен и неактивен и не мога да затворя. Има и други начини за приключване на разговора, но черния екран ме спира ако искам да вляза по време на разговора в някоя база данни - я указател, я списък задачи ...
И последното, което се появи наскоро - в повечето случаи звъни на максималната мощност. Но когато си реши - вибрацията се чува по-силно от звука. Няма касателство с това дали е в чантичката, дали е на масата, топло-студено ...

Мислех да му намажа ските, но ще се въздържа засега. Всичко останало му е перфектно. Жената ще облаже телефонче от дядо Коледа.
Моля, ако има някой по-запознат с тези или подобни "проблеми", да сподели - може ли това да е от Андроида и подлежи ли на преинсталация? И с един ресет (фабрични настройки) дали ще се оправят нещата?
И благодаря предварително!
swissmad - специалист
Chefo77 написа:
И с един ресет (фабрични настройки) дали ще се оправят нещата?
Преди да правиш каквото и да било по телефона пробвай първо с това-връщане на фабрични насройки от менюто.Това засега е най-лесното.Иначе става и да се флашват с други ром-ове ама е по-сложно .Ако ти се занимава и имаш няколко часа свободни може да попрочетеш по темата тук-http://www.androidbg.com/forum/forum118 ... ire-c.html
Поздрави.
fox_vt - майстор
Ако не стане с фабричните най добре го флашни с друг андроид ако има версии за него.Така както го описваш ми прилича на софтуерен проблем,твърде много хардуерни компоненти има замесени.
Chefo77 - майстор
Аз още на втория месец го ресетвах, че в един момент изчезнаха всички повиквания и стапяше батерията за няколко часа. След ресет-а се оправи.
Утре имам задачка :)
В гсмарена-та пише, че не подлежи на флашване с 4.1. Явно някой е пробвал :)
Благодарско!

П.С. Мале като чета хората какви проблеми имат с телефоните си (не само с този модел), моя направо си е абсолютно безпроблемен. Май прекалено много започнах да очаквам от телефон с такива параметри :lol:

Владо - 2 години брЯ :)
Последна промяна от Chefo77 на съб ное 29, 2014 7:28 pm, променено общо 2 пъти.
VLADO66 - майстор
Ми отвреме навреме трябва да се сменят телефоните,особено когато са смарт. :)
lov - майстор
Сещай се по на честичко да си изтриваш историята на разговорите. При андроид платформите при по старите версии до 4.0 си е детска болест. Не че и по нагоре не съм го виждал де.
Щом от ресетване не се оправя префлашни го. Пресен случай с моя таблет от преди 2 седмици. Вътрешната памет вече си заминава и при четене дава бъгове.

Тема "Андроид 4.0 - проблем с него или с телефона?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: