• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
Chefo77 - майстор
Привет!
Вчера минишлайфчето ми Bosch GWS 10.8 явно реши, че му стига толкова труд. От известно време прави проблеми с тръгването и работата при ключ в крайно положение, но вчера в един момент дори и индикациите на батерията не поискаха да сработят или светваше и триъгълничето за защитата. Преди време го бях вкарал в сервиза на Тръпкови, разглобиха го, диагностицираха го с проблем на ключа, но при цена 140 или 160 лева на блока и 200 лева на нова машина, логично не поисках смяна.
Та - вчера си взех ново и реших това да се опитам да го подкарам. Разглобих го, здраво го обдухах, установих, че моторчето и кабелите нямат никакви проблеми (в случаите, които успях да го накарам да тръгне мърдах кабели с цел установяване на прекъсване) и достигнах до някакъв си мой си извод, че ключетата нещо се ебават. Никаква идея защо са сложени две - заради разпределение на натоварването ли, знам ли - но ми се иска да намеря две и да ги сменя. При натискане на бутончетата понякога моторчето тръгва, понякога - тцъ. Ето ги ключетата, някой ползвал ли е такива и има ли логика да е в тях (или в едното от тях, ако трябва да сработват заедно за старт на машината)? Подчертавам, че не зная дали е там проблемът, не съм мерил с мултицет какво става при натискане, защото не зная къде да ръгна сондите ... което в момента отчитам като грешка, дагоева ... Пръсках с Break Cleaner (контактен спрей), няма резултат - сработва от време на време.
Казах ли предварително благодаря? :)
Прикачен файл:
defost.jpg
hidrazin - майстор
Defond оригинални китайски ключета.
ЦЪК - два броя
или ЦЪК - два броя
:partyman:
Chefo77 - майстор
Този MSW29 22A ли е каквото ми трябва - като натисна бутона му, задейства мотора, като пусна бутона - задейства втори кръг, в обратна посока, за спирачката? Трябва ли да ме притеснява, че е 22 ампера (моите са по 10)?
MSW01 не е същия като действие, нали?
hidrazin - майстор
пет юли 10, 2020 12:13 amChefo77 написа:
Този MSW29 22A ли е каквото ми трябва
Да.
22А е по-добре от 10А
Твоите най-вероятно са се напълнили с прахоляк.
Оправя се нооооо...
:partyman:
Chefo77 - майстор
Дали мога да ги напъна да ги отворя и да ги почистя? Най-много да не мога да ги затворя впоследствие :lol: :lol:
Christo - майстор
пет юли 10, 2020 1:05 amChefo77 написа:
Дали мога да ги напъна да ги отворя и да ги почистя? Най-много да не мога да ги затворя впоследствие :lol: :lol:
По принцип това са стандартни микропревключватели и ги правят много фирми. https://www.google.bg/search?source=hp& ... ent=psy-ab
Купи си MSW29, както ти е писал Хидрата, защото са на Хънюъл и ще са почти вечни. Обикновено ключетата са залепени и се чупят при отваряне. После между половинките ще влиза прах и пак няма да работят добре.
Chefo77 - майстор
Благодарско, ще поръчам такива!
А някаква идея дали може това да е от кондензатори (виждам, че има два, но нямат подуване)?
hidrazin - майстор
пет юли 10, 2020 1:05 amChefo77 написа:
Дали мога да ги напъна да ги отворя и да ги почистя?
По принцип нищо не губиш щом така и така си решил да ги сменяш.
Обикновено не са залепени а са само с плътна сглобка.
Отваря се с внимателно и равномерно подпъхване на остро ножче.
В твоя случай ми се вижда че има нит който държи двете заедно.
Ще трябва да го вадиш и да мислиш как да хванеш заедно двете нови. Ако не измислиш - свиркай.
Бих ти препоръчал и от София (Комет) но нямат такива налични дори за 10 ампера.
Имат но с лост или с ролка но китайски за 10 ампера.




:partyman:
Chefo77 - майстор
Ами така или иначе си взех ново шлайфче, нищо не пречи да експериментирам с това :)
Като го осера подобаващо, ще ти го изпратя да го поправиш :D
hidrazin - майстор
пет юли 10, 2020 7:24 pmChefo77 написа:
Като го осера подобаващо, ще ти го изпратя да го поправиш
Със сигурност ще ме в хванеш в най-скъпия ми период. :-D
Мноо ги обичам такива дет ми ги носят насипани в торбичка.
Обикновено питам кой ще изхвърли торбичката в контейнера.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Defond DMC 1220-D или това ли е, което ми трябва ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: