От мобилни телефони до цифрови камери
emil_v r - майстор
Да знае някои ,има ли ги по магазините и цена горе-долу , на транзистор atf26836 , или ап324а-2 . Използват се за хетеродин в сат. конвертори , генерират над 10 гига чак. Полеви са.
Fender_str - специалист
Много трудно ще намериш такъв транзистор преди време бях търсил за една радиостанция и намерих в конрад:) Провери там може и да го има :wink:
emil_v r - майстор
Здр мерси че ми отговори . Виде ли как те зарибихме във форума :-D ,спри или ще станеш направисамозависим . отказах се за транзистора ,мислех да си правя антирадар ,само с един такъв тр. ,но докато се канех си купих пасивен и толкоз ми е харесал ,че няма накъде . мислех че вътре има неква недоделка с детект. приемник ,обаче има суперхетеродин и с такваз чувсвителност , че обезсмисля да си правя каквото и да е вкл. и активен . вероятно ако имам вр. шси направя камуфлажен антирадар за конфискация :-D ще го снимам - с мигащ светодиод вместо Гън диод :o
emil_v r - майстор
Fender_str написа:
Много трудно ще намериш такъв транзистор преди време бях търсил за една радиостанция и намерих в конрад:) Провери там може и да го има :wink:
Здр Фендер , я виж тва , може да ти е интересноhttp://www.angela.com/
Fender_str - специалист
Мерси много полезен сайт :-D
misirkov - напреднал
любопитство.какво е транзистор?za kakwo i kade se ispolzwat.а какво е реле за какво и каде се исползват?а каво е и кондензатор?моля за по подробни обяснения.благодаря предварително
masteradmin - майстор
купи си учебник по електротехника аз това съм го учил 4 години в ТСЕ А. С. Попов и колко учебници съм изчел....

Тема "Питане за един транзистор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: