От мобилни телефони до цифрови камери
emil_v r - майстор
Това е сенсора , някои да знае изводите на клемореда? При включване 220в от платката излиза бяло пушече :o :-D електролита леко се подува :o
Osiris - специалист
Пушека е нормално явление а електролита се подува щото е възмутен от от експлоатацията :lol:
emil_v r - майстор
Смеи съ ти ,смеи са ,вместо да помогнеш на неграмотния :o Маитапя се още не сам му подал 220 . Явно че е за 12в , минусъ ще го хвана от екранировката .плюсъ от плюса на електролита ,изхода по реакцията ако верно улуча така захранването. Все пак риска от бяло пушече ми се види пак голем , та затова питам.
Osiris - специалист
ше ти сканирам схема от моите датчеци предполагам че са стандартни
значи двете десни клейми са за аларма тука пише 24Vdc 50mA 18 ома след това е 12V и нула пише 9-16V dc 10mA последните две са за 24 часова охрана която е заворен кръг срещу прерязване на жицата 24Vdc 50mA демек имат в предвид че кръговете на охраната може и да са с по високо напрежение
emil_v r - майстор
Mersi ,opa , мерси Озирис , сигурен бях че знаеш , но изгубих търпение ,и кат извадих мощните си 1,5 диотърни очила и верният си мултицет установих -- от ляво на дясно -клема 1 и2 управл. верига норм. късо и при сигнал прекъсва. извод 3 плюс 12в ,почнах я с 5в и дигах до 12 над 10в проработи. изв. 4 маса,минус и екран , 5 и6 ми ги каза ти . Ако имаш некква схема , благодарностти . Открих и принзипа на сензора , мн. напомня схемно електретен микр. Две плочки в гея :o , включени насрещно . Без решетка пред тях се облъчват еднакво и се неутрализират . Има предпазен диод в захранването , против таквиз кат мене :-D Мерси че ми отговори пак .
Колега Като отвориш капачето на него е написано кой извод за какво е[/b]
Duke_BG - специалист
това ти е датчика : Paradox Pro+ 402 - лошото е че на веб сайта искат оторизация за схема на свързване : ТУК,
masteradmin - майстор
Други ден ще свързвам един парадокс ще кача снимки .
emil_v r - майстор
joroj написа:
Колега Като отвориш капачето на него е написано кой извод за какво е[/b]
Мале,малеее :shock: верно си пише точно под клемите :idea: мерси за инфото . Ако изфърля тоя филтър с лещите ,и го заменя с механична решетка 2 на 2 мм ,дали нема да се повиши чувствителността и ъгъла .Явно знаеш за какво става дума. Да,да аз Дуке , ще пиша на кирилица.

Тема "включване ПИР сенсор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: