• 1
  • 2
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
докера - специалист
Имам един Siemens C35 , който не ползвам и реших да му сложа една Глобул-ска карта ,която беше на друг GSM , също Siemens , за да го ползва майка ми . Обаче при поставянето на картата и опита ми да включа телефона , ми изписва - "Телефона е блокиран. Мрежа-КОД" :shock: . Проверих мрежите , които поддържа телефона - наистина Глобул не можах да открия . Има опция за въвеждане на нова мрежа - пробвах - и така не става .
Телефона е купуван 2001г , когато още нямаше Глобул , но не мисля , че това е проблем .
Картата си работи на други телефони - пробвах на три .

Ако някой има идея защо ги прави тия магарии и как може да се реши проблема , моля да помага .
Благодаря предварително ! :)
KIBRIT - специалист
Вероятно апарата е кодиран да работи само в мрежата на М-Тел !
Трябва да го разкодираш ! В сервиз е около 15 лева !
докера - специалист
И аз се сетих в последствие за тоя вариант :roll: Наистина тогава го купих от промоция на Мтел :wink:
Profi Stroi - специалист
Отиваш в първия сервиз оставяш го за 20 мин и се разделяш от 5-15 лева и се решава проблема
докера - специалист
Стигнах донякъде , по-точно до 8-цифрен секретен код , който да въведа след определена комбинация :wink:
Идеи от къде мога да се добера до него :? ? Интересно ми е да го направя сам :-D
Gogo55 - специалист
може би трябва да се иде на врачка :lol: екстрасенс,или гадател
Profi Stroi - специалист
Както си тръгнал скоро ще четем тема "Сименс -блокиран ":)
докера - специалист
Ами то работата е или-или - или да го разблокирам да работи и с други мрежи в сервиз за 10ина лв - или да купя подобен пак за 10ина лв /той толкова струва/ :-D . Затова се бъзикам сам да го пусна :wink:
А кода , доколкото разбрах , мога да го получа от Мтел . Обаждам се на потребителските им телефони и щом срока на промоцията , с която е купен /обикновено 1 година / е изтекъл , го дават без проблем . :wink: А този е купуван 2001г :wink:
Невъзможно!!!Кода е универсален.Нямам как да ти го дадът.Нали после го разпространиш
докера - специалист
Кодът , с който блокират телефон , купен от промоция , е строго индивидуален , доколкото знам . Имам познати , които , след изтичане на срока на договора от промоцията , се обадиха на безплатните телефони на операторите / Мтел и Глобул / , от там им поискаха IMEI кода и тел. номер и малко по-късно им пратиха SMS с кода за разблокиране :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Siemens C35 + b-conect на Globul = Мисията невъзможна ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: