• 1
  • 2
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
lov - майстор
След като достатъчно дълго рових и четох най на края се предадох. Достоверни данни към настоящия момент след всички промени и намерения на операторите така и не намерих. А понеже качеството на услугата е много на ниво както се рекламират ще се наложи да инвестирам малко в един повторител.
Писна ми да си държа телефона на прозореца и като ми се наложи да излизам на терасата за да проведа нормален разговор. А за интернет пък вообще да не говорим. И това не е в някое малко селце а в нормален български град. На всичко отгоре виждам на отсрещния баир една от клетките. И като ще е гарга да е поне рошава та ще е двубандов и интернета да оправя.
Ниската честота 900MHZ са ясни покриват се от всичките оператори в устройствата които се предлагат.
hidrazin - майстор
Мисля това ще ти свърши работа.
Прикачен файл:
GSM frec.jpg
:partyman:
lov - майстор
Тоя целия фаил го имам но все пак е от 2012г. А и що съм сигурен че глобулците купиха лиценз за 2130.00 – 2135.00 MHz. Но дали само разшириха мрежата или тотално се изнесоха от диапазона 1800MHz. Вече не съм им клиент ама и другите два оператора имаха такива апетити.
Щото още се чудя дали да не рискувам и да взема само за едната честота на 1800MHz. Пък и разликата не е малка в цената около $50 и ако не стане ще трябва да се набутам само с още едно устройство.
hidrazin - майстор
Ами аз останах с впечатлението че искаш да водиш нормални разговори? И да, ония купиха този диапазон ама не знам какво ще дириш в 3G мрежата на 2100 ?
Абе ти да не ползваш дървен Интернет от някой мобилен оператор? :-D
:partyman:
lov - майстор
Тва за къщата в балканя ми трябва. На тоя етап стоя по 3-4 дена там да надзиравам майсторята да не правят глупости пък и аз да си свърша това онова и се прибирам в Ловеч пак за толкова. А и то нали вече се води като болестно състояние зависимостта от нета и ми е терсене като няма. И вечер освен да се гледа телевизия или да се напия с някой комшия няма какво друго да се прави :lol: И както я бях подкарал лятото щях да диря донор за трансплантация на черен дроб :-D .
Че е дървен нета на мобилните ама кат са рекли че офертата и договора от предишната ми работа е пожизнена няма да рипам я кат не плащам нищо. Даже ме хваща срам като ме питат колко плащам за телефон и интернет и то без ограничения в скоростта на трафика. Не си заслужава да си плащам и там абонамент за кабелен поне на тоя етап докато строя и ремонтирам. Дори имах квартиранти и те си бяха пуснали. Кабела още стои че даже и боднат в суича. Наложи се да го резна че ми пречеше и ей така от любопитство реших да проверя. И най малкия проблем ми е да хакна мрежата. Дори аз да не се справя сина е на среща на него пък специалност по образования и работа. А и кабелния нет там е същата убост мобилния.
А сега кат се наложи да се преквалифицирам новата работата ми е свързана с кореспонденция като и няма как предъвквам го по малко щото все съм в движение. Иначе в къщи съм съм пак на далавера само 20 метра бакър от оптиката, Даже трябваше преди месец да съм на чиста оптика но заради едни комшии дето се запънаха да не се опъва кабела през тях сега чакам да копат.
А иначе проблема с GSM мите ми е в Тетевен. Наистина е срамно да виждаш клетките да си почти на центъра на града и да дириш обхват като едно време. Кат ми дойдат приятели там на гости смешно ама правя инструктаж на коя кюше на терасата може да се приказва.

П.П Да се върна на темата. Объркването дойде точно от този 3G диапазон. на глобулците в официалния сайт пише че потдържат диапазона и се хвалят с това. В началото нещо се юрнаха да купуват честоти и да минават на него а после кат разбраха че нещата не са толкова евтини и прости и че няма май да имат клиентела нещо свиха байраците. И като няма нищо черно на бяло човек се шашка. Ей погледни на ментелците от твоя фаил да видиш че лиценза им за единия диапазон е изтекъл това лято. И никъде не видях докато рових дали са го подновили. Пълно информационно затъмнение по темата сякаш преврат ще правят. :partyman:
hidrazin - майстор
Аааа... Ясно. За затъмнението - няма как да не е така. Едни пари се въртят там...
Относно твоите кахъри - поразрови за Net Monitor. Старите Нокии пък и някои други телефони го имаха това скрито меню.
От там можеше да видиш номер на канала, оператор, честота, ниво на сигнала, разстояние го клетката, температура от датчика на батерията, колко и е реалния капацитет, консумация на телефона ... И разни такива полезни неща. :-D Имах (още имам някъде) една NOKIA7110. На нея и бях активирал това меню.
Сега май пак има възможност да се активира на някои телефони. Ето за начало:
http://forum.netmonitor.ru/topic-7-0-50.html
Ето и за дъртите Нокии:
http://www.nobbi.com/download/nmmanual.pdf
Като остане време отново ще се поровя и аз. Ще ми е необходимо за една работа, ама не ми е спешно и може да почака.
Успех и пиши какво е станало.
:partyman:
lov - майстор
То трябваше някой да ме удари по главата да се сетя че имам с какво да видя как е зает диапазона. На телефона с който съм в момента като се влезе в инженерното меню имаше тези опции, че даже май можеха да се изкарват и на постоянен екран.
Мислех да поръчам джаджата от жълтите и таман докато се прибера да пристигне и тя но какво да се прави ще се прави ще се наложи да почакам.
schuldiner - майстор
lov, 3G мрежата на глобул-здравейте в момента се изгражда. Различни са изпълнителите и не мога да ти кажа Тетевен къде им е в календара, но цялата операция трябва да приключи до май догодина.
Като цяло темата не ми е в компетенциите, но две неща мога да коментирам от личен опит: първо, маркетингът и съпортът са коренно различни като кадри - инженерите са свестни хора и ако нещо те интересува, спокойно можеш да ги питаш. Независимо за кой от операторите става дума. Второ, същите проблеми ги има(ше) и тук, но никой от познатите ми не си е слагал рипитър вкъщи. Сигурно са ми обяснявали защо, ама не помня. Стига ми да знам, че няма смисъл.
  • 1
  • 2

Тема "Честоти на GSM операторите в БГ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: