Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
mitkomaca - специалист
Замислил съм да си правя сглобяема къща 5×6 метра със веранда 3×5, за основа ще ползвам стара кошара от едното време, терена е под наклон и е само скала от едната страна е високо два метра на другата е на равно със терасата от горе, зида е над метър скала, на терасата садех ама я заебах и ми дойде идеята на тия основи да направим една паянтова постройка както ги водят, за основа на пода ще ползвам кръгли борови трупи от тия кадето корояда е изял тях ще обгоря и мина с горяло масло, долу ще е работилница а от горе къщето, трупите ще са през 50 санта пода ще е от дъски три санта, на пода няма да слагам изолация защото долу ще сложа два радиатора защото ще я топля с камина с водна риза, стените ще са от скелет с дъски и бичмета паро изолация имам от тая кадето я слагат под битумните керемиди, каменна вата и дървена ламперия за финиш, покрива го планирам със дъски, битум без посипка и на дълго пак ама със посипка, на тавана пак вата мушама и ламперия, вътре ще има две спалнички, отворена кухня със всекидневна, малка баня със тоалетна, дългата страна е с южно изложение там ще има веранда покрита а от изток ще е другата веранда със стълби за качване горе, основния ми въпрос е дали 25 санта наклон на метър е достатъчен за тоя битум, и дъските от вън на стените дали ще е достатъчно да ги обгоря с горелката и няколко слоя лак за запечатка от влагата ще свършат работа, дограмата ще е задължително шестица ПВЦ със троен стъклопакет, предполагаема сума 5000-6000, аз сам ще го правя със малко помощ за самата конструкция, а от всякъде преди облицовката ще го обиколя със надупчена ламарина 0,5 за защита от гризещи чифтокопитни
resistbody - майстор
Май си гледал много дискавъри... 30 квадрата... 2 спални, хол и баня ?? тея 5-6000 само за дограмата ли ги смяташ ?
hidrazin - майстор
Като ти гледам драсканиците - пълен ташaк и кал в ушите.
То бива неграмотност ама чак пък толкоз?
:partyman:
P.S. Ша ти звъннат ... на върба в сряда.
mitkomaca - специалист
Първо дървения матерял ми е без пари плащах си само биченето, второ дограмата е 100 кинта на квадрат, матеряла за покрива ми е 800 кинта и банята ще е отделно на едната веранда спалните ще са по 2.50×2.50 3.50×5 ще е кухнята какво много Дискавъри съм гледал не разбрах
iliya_i - майстор
пет авг 06, 2021 4:20 pmmitkomaca написа:
.... спалните ще са по 2.50×2.50 3.50×5 ще е кухнята какво много Дискавъри съм гледал не разбрах
Аз пък не разбрах, тази къща стени - външни и преградни ще има ли (и къде се включват техните размери) или само ще е очертана с тебешир?
шоп - майстор
чет авг 05, 2021 11:50 pmhidrazin написа:
.
То бива неграмотност ама чак пък толкоз?
+1
Доста се позабавлявах с правописа. Това къде се използва "с" и къде "със" го преглътнах лесно.
Обаче се замислих колко стотици или дори хиляди букви ​има в едно единствено изречение!
Все пак изречение не е точната дума. Поста започва с главна буква ( браво), но накрая няма точка.

Запетайките на пръв прочит с малки изключения са на точното място. Ако ги нямаше и тях щеше да е пълно мазило:-)

Не ми стана ясно, двуетажно ли ще е "къщето"?


Цитата е:
долу ще е работилница а от горе къщето
nelina_london - специалист
25 см на метър е достатъчен наклон за битумни керемиди.Това е около 15°.С по-голям наклон ,още по-добре,но щом ще го правите двоен кръстосан,няма да ви мисля.
Много ще ми е интересен този проект.И аз се зачетох и искам да видя тази двуетажна красота ,в посочения бюджет.Споменават се и веранди -2 бр. ,както и външно стълбище.
Може да си купите готова дограма от голяма верига,да направите отворите по нея и да спестите още средства. :wink:
Сега всички се шегувате,обаче ако авторът се похвали на финала ,да не изплагиатствате мезонета ? :-D
resistbody - майстор
Това нещо ловна хижа/вила ли ще е или смятате да живеете в него ?? 6.25кв са спалните което е твърде малко спорде мен за живеене..
Къде е тая дограма 6-ца със 3-ен пакет за 100лв кв.м. може и аз да взема таква, че чувам за 6/7-ца с 3-ка цени към 400лв/м2..
mitkomaca - специалист
нед авг 08, 2021 2:07 amresistbody написа:
Това нещо ловна хижа/вила ли ще е или смятате да живеете в него ?? 6.25кв са спалните което е твърде малко спорде мен за живеене..
Къде е тая дограма 6-ца със 3-ен пакет за 100лв кв.м. може и аз да взема таква, че чувам за 6/7-ца с 3-ка цени към 400лв/м2..
Стъклопакета троен със К стъкло в момента е 42 кинта със ДДС, от едната страна ще го направя със остъкление само със стъклопакети 1×2 със профилите ще ми стъпне на 150 кинта, бачкал съм в Вайспрофил и имам отстъпка 25% на профилите имам и къде даги залепим и нагласим, тая виличка ще е за гости със една 10ка камина вътре ще е перфектно зимата, входната врата вече ми я доставиха без пари масивна дървена, в момента събирам материала за покрива и догодина започвам строежа защото ми е малко влажен дървения материал, 5 кубика дъски и 4 кубика бичмета 10×10 на 5 метра всичко ми излезна 600 кинта със биченето и прекарването до нас а ако трябваше да купувам материала дъските са по 450 кинта кубика а бичметата по 10 и 80 бройката ама на 4 метра, можеше и по дълги даса ама на човека банцика лови до 5.50

Тема "Въпрос за сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: