Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
rado.mitev - помощник
Привет,
Имам скатен покрив покрит с керемиди изпълнен преди около 25 години. Под керемидите има направена дървена обшивка и върху нея воалит без посипка. Архитектите/строителите са реши да направят комин точно на ъгъла където е маията. С течение на времето изпълнението се е компрометирало и съответно има теч. Търсех различни майстори, но повечето не им се занимава с такъв малък „обект“ и май ще ми се наложи аз да се заема с ремонта. За момента нямам опит с подобни ремонти.
Прилагам няколко снимки според мен на компрометираният участък. Всякакви идеи и предложения са добре дошли.
Благодаря предварително
Изображение

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Почисти и подмажи
Това са доста години експлоатация, без поддръжка, нали, добре изглежда
Цимен, пясък, вода и мистрия :-)
MamaMy - майстор
На мен ми изглежда почти добре. Може да се подмаже на ново, но нищо непривично не видях.
chapara - майстор
Аз пък виждам грешка при обшивката на комина.🤨
rado.mitev - помощник
Привет,
Благодаря за отговорите.

Как да процедирам - разкривам около комина и подмазвам отново ?
Нещо мога ли да подобря относно обшивката около комина ?
chapara - майстор
Керемидите по наклона върху обшивката, както първата керемида.
iliya_i - майстор
пет авг 18, 2023 1:23 pmchapara написа:
Керемидите по наклона върху обшивката, както първата керемида.
И онези двете под комина трябва да са под ламарината. Ама тя май е къса като гледам и не застъпва добре.
rado.mitev - помощник
Привет,
Благодаря за предложенията. С цел да си изясня пълната картина (както се казва една снимка е равна на 1000 думи ) ще се опитам да визуализирам това което разбрах.
1) Ограденото място смятам да подпъхна парче поцинкована ламарина за да не подлизва.


2) На местата които съм отбелязал с 1,2 & 3 смятам да изрежа керемида по дължина и да я подпъхна под обшивката на комина.

Какво Ви е мнението ?

Прикачен файл

2.1.jpg

Прикачен файл

3.1.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Полата на комина е нещо сбъркана.
Не се занимавай да режеш керемида, още повече, че там, така няма да помогне. Подмажи с пясък цимент на тънко и малко просто да запушиш дупки и да заравниш и отгоре направи нова пола. С ламарина няма да можеш, но битумните материали са леки за работа и не са баш скъпи
Имай предвид, че вода влиза от едно място, а после откъде покапва е дълга история.
Те, примерно https://www.daznaeshkak.com/80-kak-se-p ... a-na-komin

Изображение

Изображение

Тема "Ремонт на скатен покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: