Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте и честита нова година на всички.


Имам следния проблем, строя с фирма, едно фамилна къща на два етажа. При изпълнението на последната под покривна плоча вместо 16см, както е заложено по проект, дебелината се е "получила" 20см.

Говорих с конструктора и той каза, че не е проблем, но аз все пак се чудя дали няма да имаме някакви проблеми с конструкцията за в бъдеще?

Моля ви за мнения, някой сблъсква ли се е способно нещо преди?

Благодаря ви предварително.
brum - майстор
Слушай си конструктора. Той това работи, това е учил и знае какво е заложил в проекта. Подписва се и за годността на конструкцията.

Във форума никой не ти знае проекта, масово хората не са учили за конструктори, та бих разчитал на конструктора.

Пък и помисли за алтернативите на това което е сега - ще изкъртите 20см покривна плоча ли?
iliya_i - майстор
Търсиш по-убедително мнение от това на конструктора?
Явно твоето мнение е различно и след като конструктора не се е съгласил с него търсиш съмишленици на бит пазара.
schuldiner - майстор
Зависи от гледната точка дали имаш проблем.
Ако цената на строителя внезапно се е увеличила с 20% заради по-дебелата плоча, не е редно без твоето съгласие. Ако няма промяна и конструкторът е одобрил - приеми го като бонус.

В общия случай покривната плоча е по-дебела от етажните, защото освен по-дебелите замазки заради наклоните, трябва да носи и снеговото натоварване, плюс разни нелеки покривни инсталации.
BLUEPUPIL - майстор
вт яну 02, 2024 6:25 pmИваннн87 написа:
Имам следния проблем, строя с фирма, едно фамилна къща на два етажа. При изпълнението на последната под покривна плоча вместо 16см, както е заложено по проект, дебелината се е "получила" 20см.

Говорих с конструктора и той каза, че не е проблем, но аз все пак се чудя дали няма да имаме някакви проблеми с конструкцията за в бъдеще?
Нямаш грижи!
Между долната армировка и натисковата зона ще
има 4см повече=по-малко провисване.
Идеален е варианта, ако горната армировка
се качи нагоре с 4см и бетонното покритие е
2, а не 6см.
16см плоча би трябвало да е с греди.
Най-добрият избор. Поздрави конструктора.

Тема "Дебелина на плоча под покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: