Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
chapara - майстор
Кака не е имала предвид това :? Мисля :-D
hidrazin - майстор
Със сигурност не. То в БГ за такъв тип пени за уплътняване знаят една шепа хора.
По спомен от преди 10-тина години един комплект за отвор 50мм беше към 9 евро.
Но комплекта си има всичко - двата компонента на пяната, дунапрените (самозалепващи), дунапренена лента самозалепваща, шкурка за почистване на тръбата, хартиена линийка, еднократни ръкавици.
Всичко в картонена кутия. Даваш я на работника и го пращаш да запълни и херметизира отвора.
Не трябва да се грижи за никакви допълнителни инструменти, консумативи ...
Е, евентуално парцал за да позабърше ако в тръбата има много боклуци.
:partyman:
schuldiner - майстор
пон фев 12, 2024 1:38 pmhidrazin написа:
...
:partyman:
Очаквах вече да си напомнил, че кабелът трябва да е с наклон надолу извън стената и нагоре вътре. Колкото позволява, но с наклон.

За кабели и тръби, които има вероятност да се сменят/теглят/добавят нови в трасето, не лош уплътнител е битумният мастик. Много добре уплътнява, идеален под земя и вода, никога не втвърдява напълно, така че не е проблем да се премахне с малко органичен разтворител (за разлика от ПУ). Още по-добре уплътнява каучуковата лента, ама тя завари ли се, махането е мъка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон фев 12, 2024 1:22 pmchapara написа:
Кака не е имала предвид това :? Мисля :-D
Mнe. Тъпата обикновена широкоразпространена пяна имах предвид. Пише, че увето я съсипва, пише, че на влага втвърдява*, слагаме я на дограми и понякога изолации... Логично ми е да е дълготрайна, в подходящите условия

* Пулверизирам вода, пръскам пяна, отгоре пулверизирам вода и става гладко и твърдо. Нямам как да покажа закопана. Като компрометира, тогаз

Тема "Трифазен кабел от мазето към двора - подземно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: