• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 45
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здрасти, pipbel,
много ми хареса системата ти, и аз смятам да правя нещо подобно,
но имам няколко въпроса към теб,
ще се радвам, ако ми отговориш.
1. защо от пода на горния етаж излизат две тръби,
доколкото виждам, двата изхода от камината си ги свързал
още долу?
2. как регулираш въздуха между двете стаи
на горния етаж?
3. как се отразява горещия въздух на работата на
вентилатора, няма ли да се скапе много бързо и къде точно си го разположил вентилатора?
Засега толкова, сигурно ще се сетя и нещо друго...
Благодаря ти!
gandonov - специалист
Днес прочетох следното (ставаше въпрос за ел.инсталоциите):
Master_Kenobi написа:
... Но ще съм ти благодарен, ако ми покажеш БДС-то, че не го знам. Наистина. Пък доста сериозни фирми си полагат кабелите в мазилката. Не мога да допусна, че нарушават БДС-то, ама знае ли се?! :?
Та смятам, че все за някой ще е от полза Наредба № 3 за устройството на електрическите уредби и електропроводните линии - http://www.paragraf22.com/pravo/naredbi/41708.html

Поздрави на всички.
Master_Kenobi - V.I.P.
Ясно, ама кво пише вътре по въпроса който съм задал, че много дълго за четене и не ми се рови за цитата... Не пишеше ли, че мостови кабели се полагат директно в мазилка, без тръби?
pipbel - майстор
[quote]1. защо от пода на горния етаж излизат две тръби,
доколкото виждам, двата изхода от камината си ги свързал
още долу?
2. как регулираш въздуха между двете стаи
на горния етаж?
3. как се отразява горещия въздух на работата на
вентилатора, няма ли да се скапе много бързо и къде точно си го разположил вентилатора? [/quote]


1. Една излиза, а 1 се връща след вентилаторчето (то е на 2-я етаж) и се отваря с клапа на ГК кутия над камината.
2. Общо са 3 клапи - гореупоменатата над камината, една в детската и 1 към спалнята. Регулирането става чрез отвиване/завиване, тоест отваряне и спиране. Ако спреш 2 от клапите, съответно се увеличава потока горещ въздух в останалата и т.н.
3. Верно е че работи с горещ въздух вентилатора, ама предполагам че е конструиран за това. Той е в кутията от ГК на 2-я етаж.
Тази кутия е единственото дето не ми харесва засега. Смятам да я разкарам и изградя наново от Итонг 5 см, като направя подвижен капак отгоре, та да имам лесен достъп до вентилатора и въздуховодите в случай че нещо се прецака.
rulom - модератор
Браво, камината е станала супер.Тоя тип отопление е много ефикасен.
Гледам че вентилатора е на втория етаж, предвидил ли си да е в помещение от което няма да тегли миризми и да ги пуска по стаите?
И още нещо помещението в което е вентилатора не трябва да е херметично затворено (дограма и плътна врата) , иначе като свърши въздуха и вентилатора спира да нагнетява.Виждал съм двумоторен аспиратор как не тегли нищо понеже стаята се е вакумирала.
Най-удобно е ако тегли от коридор който също се отоплява, така се получава нещо като естествен рекуператор.Може и с някаква малка решетчица да се осигури достъп на чист въздух.
Здравей, pipbel. Страхотна камина! Можеш ли да ми кажеш името на фирмата и дали работят в Пловдив. Дай ако можеш и някаква информация за цената. Благодаря и =D>
pipbel - майстор
Виж на ЛС. Имат и сайт.
Иначе става реклама.
Благодаря ти за бързия отговор. Сега остава да навия и мъжът ми за въздуховоди, защото той е малко скептичен и смята, че радиаторите са по-добрия избор. Ти как се реши на тях?
pipbel - майстор
Най-удобно е ако тегли от коридор който също се отоплява, така се получава нещо като естествен рекуператор.Може и с някаква малка решетчица да се осигури достъп на чист въздух.
rulom, в дневната (където е камината) ще има истински рекуператор. Така че въпроса с притока на свеж въздух го смятам за решен.
pipbel - майстор
Аз съм се посветил тези 2-3 седмици на обръщането отвътре на прозорците и вратите. На 80 % съм готов. Останаха само тези на магазина, утре ги мятам и тях.
Междувременно сложиха външни ролетни щори на магазина. Хубаво нещо, но идва скъпичко - близо 150лв/м2.
Момчетата от една Варненска фирма почти привършват вече и с таваните със скритото осветление както и растера в магазина.
По-голямата част от множеството снопове гофри вече са фубкционално и практично скрити.
Нещата взеха да се пооформят вече отвътре.
Остават гипсовите шпакловки и летекса следните 1-2 месеца и почти ще съм готов за въвежданането във владение към началото на юни.

Прикачен файл

SS850135.jpg
SS850135.jpg (97.58 KиБ) Видяна 5868 пъти

Прикачен файл

SS850118.jpg
SS850118.jpg (52.8 KиБ) Видяна 5868 пъти

Прикачен файл

SS850133.jpg
SS850133.jpg (66.63 KиБ) Видяна 5868 пъти

Прикачен файл

SS850136.jpg
SS850136.jpg (57.17 KиБ) Видяна 5868 пъти

Прикачен файл

SS850124.jpg
SS850124.jpg (99.95 KиБ) Видяна 5868 пъти
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 45

Тема "Строителство - епизод 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: