• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kernelpanic - специалист
Здравейте,
След покупката на къща имам да присъединя една стая която е на пръс и неизмазана, и всички съпътстващи мероприятия, но офертата е 7000 лв т.е. 14% от цената на къщата
Моля за мнение относно цените!

Прикачен файл

3.jpg Това е стаята като от мястото което съм снимал има врата

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
ЧефоС - специалист
kernelpanic написа:
Моля за мнение относно цените!
Какво да коментираме? Като цяла са завишени поне 5 ПЪТИ. Отсвири ги, и си прави всичко сам. Ясно е, че всеки иска да печели, но офертата е безобразие.
peter_m - специалист
7000 за оправяне на тази стая до вид готов за живеене :?
Както и да го мисля ми се виждат мнооого.
А като гледам колко дейности са ти написали ... :?
И са на завишени цени (не си казъл от къде си).
До колкото виждам не са включени материалите.
Пренасяне на 2 кубика бетон - 2 дена :? не е ли малко висока надница за общак и малко преувеличено времето за носене (докъто се пренесе ще е изсъхнал отдавна)
Пробиване на отвор в бетон - 18.5
Монтаж на подов сифон - 21.5
Хората за толкова работят цял ден :? , сигурно се изисква много специално умение .
Мазилката е поне двойно завишена ...


1 майстор дори и да взима 2000 или 3000 лв на месец това прави поне 3 месеца труд за 1 човек... за една стая :?
А тези 5% какво означава, че от цялата сума 95% са им разходи и всъщност за тях остават 5%. :?

Абе големи шегаджии са от тази фирма

Не може ли поне да свършиш някои работи сам - примерно пробиване на дупка за прозорец :?

Спомени поне от къде си
Последна промяна от peter_m на пон фев 14, 2011 7:13 pm, променено общо 2 пъти.
kernelpanic - специалист
Мога доста работи да свърша сам, но просто пуснах да чуя /прочета/ и мнението на други хора
ЧефоС - специалист
Заеби ги. Нямаш ли приятели? И коя е фирмата?
ArturDent - Почти Безобиден
Един съвет - отиди без количествена сметка (СМР) при друг строител.
Ще получиш по-добра оферта. Винаги така става.
Когато е малък обекта по добре да е без, защото по всяка точка малко надписват, за са се презастраховат.

И аз така правя - но в съвсем друга област. Ако правя оферта "на цяло" си слагам печалбата "на цяло". А при отделни позиции - тука ще мине много, тук малко.... и като цяло офертата се получава по-скъпа.
Освен това като е "на цяло" от определена точна може да съм на загуба, от друга на печалба, но общо да съм на печалба.
Ако правя цени точка по точка, на всяка една слагам печалба.

Например: Имам бетоновоз и ако ти дам оферта "за всичко" ще си сложа транспорта по себестойност (заради конкурентоспособност), но ако е "точка по точка" ще го сложа с малка печалба - хем си гарантирам малко печалба, хем си гарантиран че точно за тази точка съм по-евтин от конкурентите.
kernelpanic - специалист
И аз така правя /продавам заваръчна техника и консумативи/ и за това пуснах темата, тъй като проценто съотношение цена къща / цена "ремонт" излиза много /поне на мен ми се вижда така/
kernelpanic - специалист
Моля темата да се изтрие!
Благодаря за отговорите
kokitu - специалист
за тази оферта с краина цена мога от русе да се вдигна и да ти го изпълня :cool: :lol:
pavkatay - майстор
Транспорт на бетон с миксер или самосвал 35 лв/курс;
Транспорт на материали с камион 45 лв/курс :? :?
  • 1
  • 2

Тема "Мнение за оферта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: