• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 28
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
gvladkov - специалист
deo moni-за съжаление Антон не прави полистиробетонни блокчета,тези които ти си взел сигурно са оградни тип коминско тяло,предполагам.
И малко прогрес от строежа,вторник-сряда ще леем втората плоча.
Прикачен файл:
2011-04-30 19.56.38.jpg
Прикачен файл:
2011-04-30 20.01.29.jpg
Прикачен файл:
2011-04-30 20.02.13.jpg
Ето как са се получили трегерите:
Прикачен файл:
2011-04-30 20.02.45.jpg
jekasus - майстор
Стигнал си почти до покрива - там каква е идеята, нещо ново или класика с цигли.
До този момент е най-интересна тема за този тип строителство, дано да продължи и с довършване докрая, докато се влезе вътре с бели чорапи :-D
С добри пожелания от мен. =D>
gvladkov - специалист
Покрива ще е с дървена конструкция и метални керемиди.Не съм решил още какъв вид със или без изолация.Клоня повече към тип без изолация,а изолацията да бъде върху плочата за да не топля подпокривното пространство.
Парички има за грубия строеж,Но имам длъжници които ще помагат за вътре(надявам се!).Ще качвам снимки от всички процеси.

П.п.Искаше ми се за покрива да сложа МетЕнерджи на Метекно с фотоволтайци,но не го произвеждали, а пък и кой знае какви кинти ще струва :?
deo moni - специалист
Грубия строеж е 30% от парите които ще дадеш до завършване на къщата. Неискам да те плаша ама това е реалноста.Мазилки, ел.исталации бани. плочки, ВИК исталации.и ОЩЕ знаини и незнаини разходи....... Неискам да се сещам,.... минах по този път...
gvladkov - специалист
Е то това е ясно,ама ние не сме много по мебелировката,обичаме по-семплите неща,не натрупано с мебели и секции с книги.Целта е да затворя къщата отвън,отвътре по-малко ще си действам.Зор нямам и не гоня срокове,но искам да я направя добре :yawinkle:
gvladkov - специалист
Днес отляхме втората плоча:
Прикачен файл:
2011-05-03 12.54.08.jpg
Прикачен файл:
2011-05-03 12.54.14.jpg
Прикачен файл:
2011-05-03 14.07.38.jpg
Прикачен файл:
2011-05-03 14.07.47.jpg
Очаквам оферти за метални керемиди!
ArturDent - Почти Безобиден
Етаж ще има ли отгоре, или това са обратни греди. Май на такива мязат, че не виждам арматура за колони.

П.П. Пък дъждеца ще помогне да не се напука плочата.
gvladkov - специалист
Правилно,обратни греди са.Покрива ще е с малък наклон,подпокривното пространство ще е 1,50 високо.Но,все пак сме трима човека и не мисля да го използвам за нещо.Без тераси и гаражи къщата е 270 м2 и мисля,че ни е достатъчна.
Ще започвам да шпакловам отвън,за да не корозират блокчетата от слънцето.Спрял съм се на Баумит-опен контакт с мрежа 145 гр.
gvladkov - специалист
Честит празник на всички именници и военни.
Вчера и днес започнах надзида на покрива.А жената и дъщерята направиха оборка в двора.Утре ще правя първи стъпки в щпакловането на стените.Ще обръщам само гаражните врати,защото ще са секционни и може би другата седмица ще се монтират.
Прикачен файл:
2011-05-06 12.40.11.jpg
Прикачен файл:
2011-05-06 12.40.20.jpg
Прикачен файл:
2011-05-06 12.40.25.jpg
Прикачен файл:
2011-05-06 12.40.31.jpg
П.п.Желязото в блокчетата е за пояса,просто съм го сложил там за да държи блокчетата,че много силен вятър духаше днес.
walko - специалист
Едно питане: При този тип строителство после вътрешна мазилка не се прави нали?
Правя аналогия с външната изолация, би трябвало да следва мрежа и шпакловка, но защото е вътре гипсова! А за кабели и тръби предполагам се изрязват канали с ножчето! А конзолите за ключове и контакти, те в стиропора ли се фиксират?
Sorry, май станаха много въпроси, въпреки че всичките отпадат ако отговора е гипскартон! :?
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 28

Тема "Къща от ICF-нагледно-започна строежа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: