Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Колега ако ти се занимава с чез деистваи и се моли ,във Варна пускаш залба в съда и някаде около месец сами идват местят като партизани
lov - майстор
Слагай си оградката и хич да не ти пука че остават в твоето место.Щом при покупката няма описани никакви тежести върху имота ти си си в правото. Те трябва да ти се молят а не ти на тях. Буди сигурен че ще те намерят да поговорите и ще се споразумеете. Това е ако са закачили някакви табла за мерене. Ако ли не както ти казва Артур. Писменно предупреждение.
Да ме извинят спецовето по право дето се изказваха по горе но са в стила на вица:

Прибира се в къщи сина от първото си дело като адвокат и казва на баща си:
Тате твоето дело дето толкова те изтормози го приключих за 15 минути.
А бащата:
Ех сине, сине с това дело те изучих.
манихеин - специалист
На "Слагай си оградката и хич да не ти пука" в Наказателния кодекс му се казва самоуправство и е наказуемо. Направи си проверка за тежести в Служба по вписванията. Ако има сервитут, ще излезне. Гледам, че ArturDent много добре ти го е обяснил това. Ако няма, им пишеш нотариална покана да си махнат стълбовете до дата Х или дириш претърпени вреди и пропуснати ползи. Те няма да ги махнат, ти ще упълномощиш адвокат за делото и няма да се притесняваш, понеже ще загубят и ще ти изплатят и неговия хонорар.
ArturDent - Почти Безобиден
манихеин написа:
Те няма да ги махнат, ти ще упълномощиш адвокат за делото и няма да се притесняваш, понеже ще загубят и ще ти изплатят и неговия хонорар.
Напротив, те ще си махнат.
Защото техния юрист много добре знае за какво става дума. Повярвай имал е стотици, ако не хиляди такива случаи. Най-много да е спечелил няколко от тях.
Като пристигне една такава покана в енергийното дружество (ЧЕЗ, ЕВН или ЕОН) и вътре има членове, точки и параграфи, веднага ще отиде при юриста. Той като каже че трябва да се местят - веднага ще стане.

А за самоуправството - ако няма сервитут, кой в случая прави самоуправство в чужд имот?
rymbym - напреднал
Това е отговорът който, чез върна на моята жалба. Четох,мислих, пак четох и ми се струва,че ме пускат по някаква обща права за да ме откажат.Може да са така да стоят нещата, когато съм имал някакво споразумение с тях,когато няма къде другаде да разположат въпросните стълбове. Но все пак- те би трябвало да си изградят преносната мрежа спрямо подробният устройствен план на въпросното място - територия. Ми съгласно тези планове са си поставили мрежите в моят имот??? Говори с една адвокатка преди да пиша жалбата - тя ми отвърна, че моето било загубена кауза????Дали не и се занимаваше и за това да ме отсвири,незнам? Според мненията които чета тук не би трябвало да е загубена кауза?

Прикачен файл

Scan10002.jpg
Chefo77 - майстор
Ами според мен ТЕ трябва да са възложител, ТЕ трябва да ги изместят. Ти си жалбоподател.
Самоуправство има ако решиш да отрежеш или събориш стълбовете. Да си вдигнеш разрешената ограда е право, което няма касателство с тях.
Беги на адвокат. Частна фирма ползва част от твой имот без да имат писмено разрешение и без да плащат за това. При настъпване по мазола бързо се съобразяват.
Брат ми имаше проблеми с ЕОН - намерили някакъв кабел вътре в двора им, пуснали го там вместо под тротоара (същия случай - оградата не била изградена навреме). Знаеш ли как бързо се разиграха с мотиките, че после даже препокриха тротоара и се извиняваха ...
Tsilkov - майстор
rymbym така и не каза дали са ти вписани в нотариалния акт или скицата тези стълбове (това за което говореше Artur)-там ще се разбере дали си загубена кауза или не. Беше добре да пуснеш жалбата за да видим юридически срещу какво си се жалил,защото личните словоизлияния в стил "Адвокат в американски филм" нямат никакъв смисъл.Иначе на "първо четене" изглежда като - ти се жалиш те те заплашват :sad:
rymbym - напреднал
Няма записани в нотариалният акт каквито и да са тежести.В общината в Сливница ми отговориха че нямат опция да направят такава справка по имот, а само по физ. лице. Жалбата обясняваше, че в момента на подаването и има издадено разрешение за строеж и спрямо протоколи за трасирането на имота двата им стълба попадат в моят имот.Също така, че след завършване на оградата ще им бъде невъзможен достъпа до таблата с електромерите за отчитане.
ArturDent - Почти Безобиден
Абе к'ви протоколи от трасиране, к'ви пет лева.
К'ва община? Справка за тежести се прави в агенцията по вписванията. Скица - от кадастъра. И двете са държавни а не общински.
Имат ли документ за собственост? Ако да - това което са ти писали.
Ако не (по-вероятно) нямат никакви права.
Здравей,и аз имам подобен проблем в село Алдомировци община Сливница.Отговора който ми дадоха от ЧЕЗ не е обнадеждаващ,но не мисля да спирам.При теб как се развиха нещата?Темата е старичка,не зная дали ще влизаш в нея,все пак оставям имейл igf@abv.bg.Да се боримм заедно срещу монополистите,това е самоуправство от страна на ЧЕЗ.Нов съм не зная дали има възможност за лично съобщение

Тема "относно стълбовете???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: