Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
dpp - специалист
chapara написа:
Армирай, бий си плочата с готов наклон за плочките , като преди това хидроизолация както си го замислил и хич не се коркай. Дъските е важно само да задържат бетончето докато стегне, после са погребан кофраж :wink: Май бая в повечко се притесняваш. Може да подвреш покрай арматурата и някоя тръба цол и половина, така че да стъпи в/у зидовете и да понесе първоначалния товар от тежестта. :wink: Правил съм го и то на кухня 4х4 м.
Мерси за мнението ти chapar-е! :)
.. И аз мислех нещо такова да правя. Някакви особнности покрай полагането на тоя бетон има ли . Чета че трябва майки да се положат и да се чака да стегне - аз майки ще положа за да си подведа наклона към сифона така или иначе, трябва ли да чакам 2-3 дена - толкова ли бавно дърпа? То е логично до някъде с тея гранули вътре де...
.. Сега да намеря и в Бургас къде да си зема 4-5 торби..
chapara - майстор
Изчакваш само леко да дръпне по "майките" и заливаш, теглиш. По добре да се захване за прясно иначе може да нацепи в последствие м/у майките и залятото. Ако бъдеш прецизен ще си подготвиш основата за лепене идеално :wink:
chapara - майстор
dpp написа:
.. Сега да намеря и в Бургас къде да си зема 4-5 торби..
Ами Гечев си е оставил телефона в подписа, звънни му :roll: :wink:
dpp - специалист
Така, колеги!
Честита нова 2016г първо, да сте живи и здрави!
Тая зима мятаме банята на втория етаж на къщата - гредоред, както бях писал.
По изчисления за около 10см средна плоча ми трябва 0.320м3 полистолбетон за плочата отдолу. Правя сметка плочата да е средно 10мм дбела. В края ако е 11-макс12, в средата да е 8-9 с наклоните до сифоните. Въпросите ми са достатъчно ли ще е тази дебелина в средата. Ще положа мрена желязо през 10см 8/10мм Отдолу е гредоред, т.е. основата е дъски, в единия край стъпва върху камък - първи етаж на къщата, и по средата на плочата по дължина има стена. Размера ще е 1.6х2.0 м. По дългата част отдолу в средата е тая стена носещата. Другия въпрос ми е свързан с доставката. Ще опитам да се свържа с колегата, или ако някой даде инфо из Бургас да има доставки?
Фитилчо - майстор
Само една поправка, плочата явно ще е дебела 100 мм а не 10 мм :wink:
torbalan - Дървен философ
dpp написа:
...в средата да е 8-9 с наклоните до сифоните...
Дори е прекалено много според мен... Започни с 5 см. при сифоните...
infomar
100% Водоустойчива циментовата плоскост AQUAPANEL® Outdoor /аквапанел/ за външно приложение представлява извънредно дълготраен строителен материал, с които се изгражда стабилна и суха основа, устойчива на екстремни атмосферни въздействия като силен вятър, дъжд и сняг. AQUAPANEL® циментовата плоскост Outdoor за външно приложение е идеалната плоскост за полагане на мазилка при външни стени, изградени с вентилиране или чрез директен монтаж. Със системата на циментовата плоскост AQUAPANEL® ще разполагате, освен с необходимите основни и спомагателни материали, и със система от мазилки AQUAPANEL® за покриване на повърхностите.
Дебелина: 12,5 mm., Широчина: 1 200 mm. , Дължина : 2 000 mm., Тегло: прибл. 16 кг./м2



Моята баня я направих с под - два слоя такива плоскости един върху друг, (от долу бе кара таван) и от горе измазах с хидроизолация (забравих каква)от горе плочки.
Вече трета година не е мръднала...
dpp - специалист
Ами с тея плоскости ще трябва не 2 ами 4 да слагам за да го направя. А наклоните ще ми е доста трудно .. Отдолу ще имам два сифона с Ф50мм тръби, така че дори на нула да са това ми е най тънката част . ...
torbalan написа:
dpp написа:
...в средата да е 8-9 с наклоните до сифоните...
Дори е прекалено много според мен... Започни с 5 см. при сифоните...

Торбалане, 5 см за тоя полистиролбетон не са ли малко? Чувам че замазки по 4-5 см се пукат, аз плоча да разчитам, затова мисля минимума да е 8см около сифоните и после да нараства до 10см и мрежа желязо вътре? :?
torbalan - Дървен философ
А защо не с обикновен бетон?

У дома са така...
dpp - специалист
torbalan написа:
А защо не с обикновен бетон?

У дома са така...

Защото обикновения ще ми натежи 1 тон , с тоя олекотения ще излезе 200кг + 40 желязо.
Не искам да отежнявам гредите, и без това всичко се носи от една дебела централна греда дето минава 9 метра през цялата къща.. :? На нея лежи втория етаж, после подпира две преградни стени на втория - тези които образуват коридор между стаите на втория етаж. Подпряна е в средата с една стена между стаите на пъвия етаж. Всъщност ще ползвам тези две стени на втория да изградя между тях банята..
Добавих схема..
Синьото ще е банята с размери 160/200см.
В червено са стаите на 2 етаж, черно са 1 етаж, първия етаж няма коридор между стаите, на втория го има - лежи върху стена която разделя стаите долу на първия етаж . плочата ще легне върху нея и мястото до комина горе, там имам 60 см зид каменен като ще я хвана и за преградните стени на втория етаж. Затова и не искам да отежнявам конструкцията..

Прикачен файл

2 etaj_bania.jpg
2 etaj_bania.jpg (75 KиБ) Видяна 4849 пъти

Тема "Баня върху гредоред на втори етаж.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: