• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Да..така ми го обясниха и на мен. Явно ме объркват разликите в категориите на строежа и регистрацията в камарата на строителите понеже предполагах, че имат еднакви обозначения, с категорията на строежите..
Здравейте,
Първо искам да се извиня че не пиша точно по темата но се надявам тук да намеря достатъчно компетентни хора. Попаднах на тази тема обмисляйки въпроса дали може обикновен човек да си регистрира фирма в камрата, чрез която да си построи къща. ЯВНО е възможно! Така че е добре че има варианти(въпреки че този ми се струва доста краен).

Вече имам разрешително за строеж на: къща(РЗП - 260кв.) с дървена конструкция и метален покрив върху бетонов фундамент. Къщата е проектирана така че да мога сам да си изпълня проекта, но за откриването на строителна площадка и последващото въвеждане на сградата в експлоатация ще ми бъде необходим строител регистъриран в Камарата на строителите. Първоначалната идея беше да ангажирам строител, с който да открия площадката, да ми направи фундамента и след приключването на строителните дейности да въведе сградата в експлоатация. Но строителите с които съм се свързал до момента меко казано не им се занимава - искат да изпълнят целия проект под предтекст, че после те носели отговорност ако нещо се случи със сградата. Това така ли е ако имаме договор в който изрично е упоменато, че строителя има ангажимент само за конкретни етапи от строителството същия носили отговорност за цялата сграда ако той съдейства за издаването на АКТ 15 и последващо въвеждане на сградата в експлоатация.

На този етап търся строител(по възможност в гр.Варна), който да се ангажира само с формална дейност - откриване на строителната площадка и последващо въвеждане на сградата в експлоатация. За фундамента планирам да ангажирам професионална фирма, а останалите етапи ще си ги изпълнявам сам. Ако някой може да ме насочи бих бил много благодарен. Благодаря предварително за отделеното време.
  • 1
  • 2

Тема "Регистрация в Камарата на строителите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: