Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Livermaina - помощник
пет сеп 29, 2023 9:06 amGogoll написа:
ср сеп 27, 2023 3:55 pmLivermaina написа:
Предполагам не е проблем да се нанесе върху гредите на тавана и стените...?
Не се прави с азотна киселина.
Това първо ( Мноооого опасна е!..)
Дори и разредена.
Изриване на полвин Метър( може би и повече..!) от" пода "както ти казаха на двора в градината. После каквото и заСееш там ще
Поникне бясно... :) това второ.
Ако камъка е измазан,, сваляш всичко докато се покаже. (Стара тъпа тесла върши хубава работа.!) и каменар ски чукчета.
това трето
Колкото до каменната, зидария,, убеден съм че е зидана със глина (. БЕЗда съм я виждал!) ако е с вар, значи къщата е била на чорбаджия или някой Бей..
А гредите ще да са НЕ иглолистни!
Не ми се обяснява подробно.... тук!
Звъниш на лични ще помогна на драго сърце...
П п
Няма ми е за първи път.. Като мероприятие така и насоките....
:yawinkle:
Е... баси телефона,, как влезнах с друг профил от друго място не разбрах.
Grozdev трябваше да съм тук.... :? : :?
Благодарско колега - както и на всички отзовали се...
Ситуацията е следната:
Зидарията е със вар - къщата наистина е била чорбаджийска - по-късно дарена за първото килийно училище...
Гредите на гредореда наистина не са иглолистни,но доста време са били подложени на изпаренията на амоняк от животните ,колко са здрави ще разбера като стигна до този момент .
Засега на 30 сантиметра под повърхността стигнах до дюшеме (по-скоро каквото беше останало)- изнесъл съм сигурно 5-6 кубика ясли,изгнили остатъци от дюшемета ,лайна (поне изсъхнали...) и какво ли още не
Стените са на камък - зида е близо 70 см дебел и доста запазен така че се чудя с какво да напръскам навсякъде за да разкисна отложената мизерия за да се проветри поне малко до пролетта когато смятам да мисля някакъв вариант за под.
Зарекъл съм се да я реставрирам единствено и само с автентични материали от периода ,но специално за пода на първия приземен етаж не мога да измисля някакво решение - не съм любител на бетона ,но ако не измисля друго ще наливам - няма как.
Сега вече съм сигурен ,че вселената и човешката глупост са безкрайни - ако не сте виждали дам на 3 каменни стъпала от земята със резбовани врати,долапи и тавани ,прозорци със стъкла и джамал вътре - е да знаете че има...
nork - специалист
пет сеп 29, 2023 9:01 pmLivermaina написа:
Сега вече съм сигурен ,че вселената и човешката глупост са безкрайни - ако не сте виждали дам на 3 каменни стъпала от земята със резбовани врати,долапи и тавани ,прозорци със стъкла и джамал вътре - е да знаете че има...
:rolleyes: може ли една снимка на туй чудо....
Успех с начинанието, следя :finga:
Grozdev - специалист
:)
ОК,,, разпознат съм ясно..,,
А не съм се опитва. Да се маскирам :wink:
Това със снимките,, ще е много добре за добиване на по конкретна представа.
В момента даже съм в Троянския балкан в такава ВЕЧЕ " ОТРЕМОНТИРАНА "такава 100г.къща.!
Даже и спим там на гости де.
Ясно е че първо окото се ПЛАШИ от вида и състоянието на такава Стара къща.
Тва е нормално...! Но в повечето случаи нещата могат да се възстановят. В повечето подчертавам. Няма невъзможни.. Неща.
Въпрос е на желание и малко упоритост и възможности. И нещата се случват.
Не знам къде се намира тази къща.. В смисъл колко е далече от мен,,НО ако не аз лично има и други из БГ които може са наблизо и да съдействат.
Тва с Бетоните не наложително на 100%!
Може да трябва за конкретно нещо
Но не е абсолютно задължително за да се реставрира всичко.
Сега със старите техники но по нов по = съвременен начин може се постигне желания ефект .
Много труд, за сметка на вложени (финансово) материали.
Бих помогнал с насоки и идеи само. И от разстояние, стига да съм "огледал" подробно (и на видео само) обекта.
Начини има много.
Въпрос на правилния.
:yawinkle:
Livermaina - помощник
Къщата е в Родопите .
Ще пусна снимки при първа възможност тъй като не обичам много да снимам...
Стана ми интересно каква алтернатива на бетон за под мислите че е подходяща за приземен етаж - влагата не е особено голяма.
Virtex - майстор
Интересно ми е дали с febreze ще стане. Изключително ефикасен е, макар и скъп. Не знам за алтернатива, може и да има аналози, но с него боря миризми, макар и не такъв размер.
На теория няма странични или опасни ефекти, т.е. не е като да се ползва киселина.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед окт 01, 2023 10:10 pmVirtex написа:
Интересно ми е дали с febreze ще стане. Изключително ефикасен е, макар и скъп. Не знам за алтернатива, може и да има аналози, но с него боря миризми, макар и не такъв размер.
На теория няма странични или опасни ефекти, т.е. не е като да се ползва киселина.
Активната съставка в няколко продукта на Febreze е хидроксипропил бета-циклодекстрин (HPβCD). Молекулата улавя и свързва летливите въглеводороди в своя структурен пръстен, задържайки молекули с неприятна миризма, което намалява тяхната летливост и по този начин възприемането на техния аромат.[6] Активната съставка се произвежда от царевични кочани.[7] Използването на циклодекстрин като спрей за абсорбиране на миризми е патентовано от Procter & Gamble.[8]
Livermaina - помощник
Извинявам се ,но не мога да си спомня как да кача снимки - явно размера е голям в оригинал
Някой ако може да припомни
nork - специалист
пон окт 02, 2023 7:29 pmLivermaina написа:
Извинявам се ,но не мога да си спомня как да кача снимки - явно размера е голям в оригинал
Някой ако може да припомни
Или минаваш през Вайбър в бележки да ги смали или слагаш външен линк
Virtex - майстор
пон окт 02, 2023 5:44 amn_a написа:
Активната съставка в няколко продукта на Febreze е хидроксипропил бета-циклодекстрин (HPβCD). Молекулата улавя и свързва летливите въглеводороди в своя структурен пръстен, задържайки молекули с неприятна миризма, което намалява тяхната летливост и по този начин възприемането на техния аромат.[6] Активната съставка се произвежда от царевични кочани.[7] Използването на циклодекстрин като спрей за абсорбиране на миризми е патентовано от Procter & Gamble.[8]
Не знам какво значи това, но е ефективен, надявам се не е вреден :-D
schuldiner - майстор
Това се е превърнало в някакъв сайт за подхранване на илюзии.

Тема "Реставрация на каменна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: