• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
resistbody - майстор
чет фев 01, 2024 9:58 pmD.Kalchev написа:
Мисля, дори и едно съвсем леко нанасяне и заглаждане на мазилка, колкото да обере фугите на тухлите ще е от плюс за изолацията. Откъм финанси не съм наясно в момента как върви квадрата за полагане на тънка мазилка, без да се гони търговски вид. Просто първа ръка лека мазилка.
Много по-добре е да се измаже преди ТИ... ако ти е малка къщата няма проблеми, но ако е читалище забравяш... 10лв/кв труд в най-добрия случай.. тънко или дебело все тая.. и то машинно, на ръчно няма да е тая цена...
D.Kalchev - специалист
Благодаря! По предварителни груби сметки къщата трябва да е между 150 и 200 квадрата с гаража. Нямам никакви предположения каква ще е квадратурата на външните стени. Ще го мисля, като му дойде времето. Дано не се обърка нещо с парите дотогава. Всъщност... С парите винаги се обърква нещо. Голямото синче е студент, след няколко години и малкият ще хване пътя. И те така. :?
nelina_london - специалист
Аз пък не виждам предимство в измазването на тухлите .Всички отвори се запенват /замазват и готово . Под вата може ,там е друго .
И във въздуха между топките под ТИ няма голям смисъл ,просто е кривичко .Естествено ,че ще кажат ,че е по-добре .
Нашата къща има рамки и кюфтета само от север в един участък .Останалото е на гребен .На 17 м дължина (с продължението на верандата ) ,имаше под 2 см отклонение .И бригадата ,които вдигна грубия строеж не разполагаше с лазерен нивелир . Само с маркучета с вода (не знам как се казват - воден нивелир ) и с отвеси работеха .
С една ръка шпакловка не може да се постигне дебелината по технологични изисквания .Половинката е имал обекти в Англия ,на които в готов вид сондират и гледат дебелината на всеки слой .Мрежата се полага в първия слой шпакловка и остава някак по средата .Не да се изтиска цялото лепило да покрие хубаво мрежата и под нея да не остане нищо. Не съм сигурна,че мога да го обясня както трябва .
пет фев 02, 2024 12:35 amnelina_london написа:
...маркучета с вода (не знам как се казват - воден нивелир )
Терзия, водна терзия.
чет фев 01, 2024 9:58 pmD.Kalchev написа:
.. полагане на тънка мазилка, ... първа ръка лека мазилка.
Хастар, който съвсем не е лек. Това е основата на "търговски вид".
PIP - майстор
пет фев 02, 2024 12:35 amnelina_london написа:
Аз пък не виждам предимство в измазването на тухлите .Всички отвори се запенват /замазват и готово . Под вата може ,там е друго .
И във въздуха между топките под ТИ няма голям смисъл ,просто е кривичко .Естествено ,че ще кажат ,че е по-добре .
Нашата къща има рамки и кюфтета само от север в един участък .Останалото е на гребен .На 17 м дължина (с продължението на верандата ) ,имаше под 2 см отклонение .И бригадата ,които вдигна грубия строеж не разполагаше с лазерен нивелир . Само с маркучета с вода (не знам как се казват - воден нивелир ) и с отвеси работеха .
С една ръка шпакловка не може да се постигне дебелината по технологични изисквания .Половинката е имал обекти в Англия ,на които в готов вид сондират и гледат дебелината на всеки слой .Мрежата се полага в първия слой шпакловка и остава някак по средата .Не да се изтиска цялото лепило да покрие хубаво мрежата и под нея да не остане нищо. Не съм сигурна,че мога да го обясня както трябва .
Предимството е в шумоизолацията, у нас от времето на зидането с единични тухли не се зида, а се реди тухла до тухла и е пълно с дупки между тях и почти никаквъв свързващ материал. Това е едно от нещата, за които най-много съжалявам, че не направих.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Съвети при проектиране/строеж на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: