• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон сеп 25, 2023 8:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
...
Днес, след втората почивка, объркахме малко нещата, но Онзи горе ме обича, а грешката излезе лъки стръки.
Ко напрай бре!?!
Ал_ - специалист
Браво, юнаци! Чудесна работа сте свършили!
пон сеп 25, 2023 9:53 pmn_a написа:
Ко напрай бре!?!
На Преслав комшийката запалила огън, щот решила да им опече мръвки. Трифонов решил, че пожар има, и хванал маркуча. Оная обаче хванала метлата, и станало страшно. Добре, че се появил Преслав #-o
Последна промяна от Ал_ на пон сеп 25, 2023 10:28 pm, променено общо 1 път.
Благодаря, Ал! Дано на всеки спори така, както на нас ни спореше днес!


Сори, Кака. Отчитам, че в стремежа да споделиш, все някой ще се намери да сере.
Факт е, че същият с охота сяда на маса с компания, но не разбрах да се включи по който и да е начин преди да е свършена работата.

Долния си прибери Шефе, от тука!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон сеп 25, 2023 11:48 pm, променено общо 4 пъти.
Andri01 - майстор
Къде си Боже ,да си прибереш версиите или мил...те ?!? :lol: :lol: :lol:
preslav - майстор
С най-големи благодарности към Трифон - още първите дни след пускането на темата сам предложи да дойде и то като носач, а не акълораздавач.
Ясно е, че имам разрешението му да обявя кой е мотора на цялото мероприятие, айретен видео и снимков материал, които нямаше да имам време да направя.
Той вече е описал какво сме правили, но ще го повторя заради тези, на които тепърва им предстои да се занимават с това, което не им е работа. Да не пропусна, че и Гроздев се обади по телефона, но вече бяхме забъркали 3 бъркала - по негова идея ще направя дребна доработка на бетонарката, ще добавя една междинна позиция на бурето, после ще кажа защо.
Та първото бъркало го направихме както е в руския клип от преди няколко страници - всичката вода, всичкия цимент, малко чакъл, всичкия пясък, и останалия чакъл. Всички следващи бъркала бяха направени така - всичката вода (около 15 л.) + пластификатора на ТКК (200 гр.), ориентировъчно половината чакъл (общото количество е 4 кофи от стоманените 12 литрови), всичкия пясък (2 кофи стоманени 12 литрови), всичкия цимент (25 кг. 42.5 R) и останалия чакъл, крайно замесване до готовност (по-малко от минута) готовият разтвор би трябвало да е около 62 л. това е максимумът, който може да се забърка в тази бъркачка, която се води 140 литрова. Започнахме малко след 8, завършихме около 11 часа, това за 7.5 бъркала - ама и с уговорката, че Трифон е като "малко японско багерче", аз щях да се балтавя поне 2-3 дена и да съм като разстрелян, булката също. Щях да пропусна да кажа за идеята на Гроздев - преди да се сложат последните 2 кофи чакъл, бетонарката започва да "повръща" и трябва бурето да се изправи с една позиция, която не е направена фабрично. След слагането на последната кофа чакъл, бурето може да се наклони обратно до позицията, на която преди малко е преливало, бетонът вече е гъст и не излиза навън. Ъглошлайф и 3 мин работа за два допълнителни среза на фиксатора за наклона на бурето ще ме освободят от ролята на фиксатор.
На клиповете се вижда част от арматурата, която бях приготвил предварително от Джилязло №10, овързано с Фи 8 - по време на работата, напречно на този скелет сложих (на три нива) парчета от №14, стрмежът беше да влязат колкото се може повече под съществуващата "основа".
В крайна сметка се получи, това което исках към настоящия етап, после ще излея пътеки от същия бетон, плочките ще бъдат премахнати. Разчетите ми бяха за бетон С 25/30 (В 30 или М 400) - със сигурност не съм постигнал здравината както от бетонов възел, но се надявам да не съм под С 20/25 (масовия бетон за такива дейности).
Бетонарката си заслужава парите, особено ако човек работи сам, а това все по-често се случва в последно време.
Надявам се да съм отговорил на всички въпроси, днес ще гроздобера, че косовете взеха да помагат.
Пресли, здравината на бетона не трябва да те притеснява- вече я отчитам пряко.
Цимента в капките от бетониграчката, дето са полепнали по тениската ми, е останал непокътнат след пране.
За това какво да кажем- да ти имам пералнята или да му имам цимента здраФ?!
Сигурен съм че ще загубя с нокаут.

Перфектен джолан, извънземен домашен сладолед. Не успях да му се насладя максимално, понеже бях се нахранил още със салатата.
Отново се натискам да помагам за пътеките.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт сеп 26, 2023 8:31 am, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
вт сеп 26, 2023 7:50 amТрифон П.Трифонов написа:
Перфектен джолан, извънземен домашен сладолед.
Ама казвайте ги тез неща предварително, можеше да има и други желаещи да помагат :cool:
емовлаха - специалист
Важното, че бетоньа със задружни усилия е у трапа и е започнало лечението на болежките Браво младежи! Тенкс на другаря Трифонов за репортажите от обекта! Като видях финосания бетон и стана ясно за продължаване на екшъна! Много е варовита водата и затуй лепне в миксера! Пукнатините с начале на сефте репортажа хмм... Мяза на избутване на стена/ъгъл от горен плоч нумер 1 ! Логиката е да си опъваме съпругите на мегдана тей и за бетоня. Въ пръвото клип се съобщава!!! 5л Вудъ и 10л Симент + Енгридиентите + добавено време за бъркане при условие, че маятъ не е с начале! Пунимаете Руски ил говорит саму пу Немеский транслейшън нещо да трябва? Ако ми се наложи да бъркам бетон шъ питам форумните светила къ съ бръка бетоня у една посока ли само... Качва се тема за бетон и сейр/опъваме си жените на мегдана още по-голям сейр ще има и такива дет ще се спират да дават акъл!!!
MamaMy - майстор
Във форума има достатъчно коментирано за всякакви бетони от специалист. Мисля, че беше д-р Фло. Стига да му се чете на някой. Относно работата с бетонобъркачките също има много. Който го мързи да чете пита пак и съответно му отговаря каквото повикало.
Важното е, че работата е свършена. Кой колко бил работен и кой колко бил объркал на ръка с лопатата, може да си мерите на бира с цаца (картофки).
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 23

Тема "Сух бетон в торби по 25 кг." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: