• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Svetoslavoff1 - майстор
" Като ги завърша, ще направя ритуално жертвоприношение с гребена и мистрията и не искам и да чуя за плочки повече."
А дано, ама надали :)
И аз така се заричах, като преди доста време завърших основния ремонт на апартамента. Та от тогава още един по-малък ремонт, та при сина , та на вилата...
Жив и здрав да си, добре ти се получава.
KingLin - майстор
Svetoslavoff1 написа:
А дано, ама надали
Недей с лошо бре, Жоре :lol: Сина още малък, дъщерята да му мисли, какъв михлюзин ще докара или ще я вземе :axe: Като приключа всичко и имам време да седна да се насладя, може и да ми мине :roll: Благодаря и за похвалата!

nikolov333 написа:
Планирам осветление на 12V или 24V, за да може да се захранва директно от акумулатори и евентуално генератор, ако преценя, че има нужда от него.
Посъбрал съм малко (50-60 броя) акумулатори от тия 7Ah и съм мислил да правя някакво осветление, дето да идва от вятъра или слънцето. Тука из форума бях гледал за ветрогенератор тип направи си сам или ако ми изпаднат от някъде панелчета. Ама има време за тия удоволствия :)
radius - майстор
Какво е това масло на Бохемит, ако е Естетик или Естетик профи, не е за вътре.
feikot - специалист
пон яну 31, 2022 8:50 pmKingLin написа:
ако ми изпаднат от някъде панелчета. Ама има време за тия удоволствия :)
Има ама няма. Цената на панелите се качва както се качват и на строителните материали. Очаква се актуализиране на изкупните цени, а и дори да я няма, при тези цени на енергията, масово производствата инвестират във фотоволтаика на покривите си. Завишеното търсене знаете... Отделно всички майнъри се сетиха,че могат да копаят на ФВ и те се ориентират към закупуване. В момента дори е изгодно да закупите панели и да стоят някъде на склад докато се реализира проекта, от колкото да се платят в момента на реализацията. Както стиропора, който закупих пролетта за изолацията на къщата ми. Закупих го на 7 лв. кв/м., вчера в практикер го гледам 17 лв. кв.м. Браво ! А аз още не съм я санирал
шоп - майстор
вт фев 01, 2022 10:03 amfeikot написа:
В момента дори е изгодно да закупите панели и да стоят някъде на склад
То това се отнася за всичко което няма срок на годност. Инвестицията в нещо физическо е сигурно и доходоносно - факт. Факт е и инфлацията изяждаща кеша.

Аз така заприходих 2 палета монокристали по 44-48 ст/ват пик.
Ни хляб, ни вода искат:-)
KingLin - майстор
пон яну 31, 2022 10:36 pmradius написа:
Какво е това масло на Бохемит, ако е Естетик или Естетик профи, не е за вътре.
Тука ме хвана неподготвен... Ама с него е мазан целия покрив от долната страна и ламперията, и столиците, и поповете, абе всичко, което се вижда. За импрегнация против гадини ми бяха дали друг Бохемит, който беше безцветен и с него мацах целия дървен материал и после вече съм мацал в цвят орех там, дето се вижда. Като прескоча до къщата, дано се сетя да видя какво е, ама то вече няма значение, какво и да е :lol: .


Това с качването на цените е ясно, ама нямам толкова кеш накуп, че да накупя всичко предварително. Иначе и аз исках миналата година да си взема стиропора. А панелите не са нещо супер належащо. Пари сега влагам колкото изкараме за нещата, които са на дневен ред. Макар че пак има изненади. Днес ходих за врати, които бяхме харесали преди време и ми казаха 95 дена минимум за доставка :shock: Май ще сменяме модела и производителя :lol:
KingLin - майстор
пон яну 31, 2022 10:36 pmradius написа:
Какво е това масло на Бохемит, ако е Естетик или Естетик профи, не е за вътре.

Бохемит Естетик е. На кутията в описанието пише "за вътрешна и външна употреба". Защо мислиш, че не е за вътре? Не, че съм се притеснил особено, щото доста неща с него са нацапани и е малко късно да се кахъря. 8 кутии по 5 литра заминаха. Днес фрезовах, шкурих и намацах с бохемита всичките перила на парапета. Другата седмица монтаж и почвам подпрозоречните дъски (и те с Бохемит орех :-D )
radius - майстор
Ако имаш нерви, прочети му листа за безопасност от сайта им, има линк за сваляне на пдф-а.
Явно си фен на продукта, пробвал ли си естетик профи, доста по-скъп е, но е много по-гъст и съдържателен. Аз опуках 30-40 кутии за оградата :roll:
KingLin - майстор
нед фев 06, 2022 9:52 pmradius написа:
Ако имаш нерви, прочети му листа за безопасност от сайта им, има линк за сваляне на пдф-а.
Явно си фен на продукта, пробвал ли си естетик профи, доста по-скъп е, но е много по-гъст и съдържателен. Аз опуках 30-40 кутии за оградата :roll:
Хм, прочетох. Сега съм в размисъл, дали да се трогна или да му ударя една майна по български :? Ама пък цвета е точно какъвто търсех. С 2 вида други масла Орех (не помня марката, ама се продават до картинг пистата) не успях да докарам тоя цвят. И от Лидл маслата, дето са пускали, също не си харесах цвят. Има и много други, но чак толкова време, за обикаляне и проби, нямам. Фен не съм, попаднах на него като купувах импрегнатора за дървения материал за покрива. Ти ако си опукал 150-200 литра за тая ограда, си по-голям претендент за фен :-D Я пусни снимка на оградата, да крадна някоя идея, моля, че като приключа вътре и за нея трябва да мисля :roll:
radius - майстор
Eee, кутиите са малки, по 0.7кг., хванах ги на промоция и идваха по евтино от 2,5кг. Че тоя вид е повече от двойно по-скъп от обикновения, ама според мен си струва (дано и след някоя друга година пак така мисля).
Снимки има тук viewtopic.php?f=25&t=63994&hilit=%D1%87 ... &start=110
Това е на 3 ръце, ако са 2, е малко по-ненаситено.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18

Тема "Моята къща - от идеята до (надявам се) края" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: