Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
resistbody - майстор
пон фев 12, 2024 11:55 pmchapara написа:
resistbody, зная че строиш, но с такива цени уедрени много лесно може да хлъзнеш всеки. Трябва си проектно стойностен анализ. Не вярвам да си минал без такъв?
Говоря грубо естествено, то и питането е такова... но на мен около 180кв.м. кота 0 ми изезе 23 000лв материали и механизация. Сега бетона е по-скъп, но желязото е по-евтино. Квадратите са му почти на половина. Труд над 100лв/кв. няма.
За тухлите съм го подхлъзнал малко, сега сметнах по-точно и ако има 60л.м. стени да подготви 10 бона.(аз като купувах бяха доста по-евтини тухлите)
Актуални цени мога да ти дам веднага за замаска и мазилка турбозол - по 18-20лв/кв с материала. Даже наскоро един пич по Варна си направи саморазливна течаща замаска за 19лв/кв с труда...

Нямал съм КСС, както Нели казва проектите по Пловдивско са тотал щета, за сметка на това са евтини...
Ако е сериозен мога да му взема оферта от бригада за грубия строеж, ама и те без план няма да кажат цена за труд...
chapara - майстор
Хубаво е, не че ще строя, опазил ме Бог, тези цифри да са по точни и съобразени с времето, с обстановкта.
Иначе си трябват пари и дупе, със кредит е опасно начинание.
resistbody - майстор
вт фев 13, 2024 9:21 amchapara написа:
Хубаво е, не че ще строя, опазил ме Бог, тези цифри да са по точни и съобразени с времето, с обстановкта.
Иначе си трябват пари и дупе, със кредит е опасно начинание.
Да дам малко сухи данни/стари 2021-2023
Кота 0 (около 180кв.м) - при цена на бетона 90+лв/кубик и желязо на 2лв.. Основи за 4-5 етажна къща поне.. 90 и някой кубика бетон и около 5 тона желязо (бетона е толкова много защото пълних стъпките до горе, не кофражно) - 22245,7лв(материали + механизация БЕЗ труд) = 130,85лв/кв.м (включва ТИ 10см XPS По периферията до -0.6м колкот е височината на рандбала)
Кота 3.15м (включва иззидване на стените и колоните до плоча) 25556,3 = 150,33лв/кв.
Тухли (при цена 2.15лв/бр за широкоформатна) - 4000лв грубо + 1500лв зидарски разтвор(на 6.5лв торбата) + 2000лв за труд на зидяря
Желязо и бетон за колони греди и плоча(включва механизция и наем кофраж) - 15366лв + 2100лв труд на работника

Покрив няма да кометирам.
Отвършителни
Дограма (92мм + 3ен пакет + пластмасов дистанционер) 335лв/кв без монтаж поръчана на ишлеме 2021г
ВиК 1000лв само частите
Ел. 1800лв само кабел, табло и консумативи (без предпазители и подобни)
Мазилка - 16,25лв.кв труд+материал(2023)
Замазка - 19,3лв кв.труд + материал на 8см дебелина(2023)
Тавани от ГК 120кв - 1300лв профили и картон +1000лв вата (2023) БЕЗ шпакловките БЕЗ труд..

Това са суми които може да заблудят много хора.. тук няма моя труд и този на близките които са ми помагали... реално съм участвал основно в целия процес без зидането, мазилката и замаската... в момента правя вече финишна шпакловка на стените и таваните.. като имам време де.. то затова я строя 3 години почти вече...
Не съм коментирал изолация, отопление и вентилация, защото те са по избор... реално се стремях на 1000лв/кв, но разумно е да се заложи 1000евро/кв.

Тема "Цена на къща 2024" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: