Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
forski - специалист
От пет години сме с дъбова входна врата на къщата, преди да я поръчаме и ние много се чудихме дали да слагаме дървена, метална, блиндирана или някое ПВЦ.
В крайна сметка си сложихме хубава масивна дъбова врата + каса, кована брава и до момента нямаме никакви проблеми.Вратата е здрава, нито се е покривила нито се е изметнала, лаковото покритие също не е мръднало, патрона на бравата е най обикновен и с няколко по-силни шута може да се влезе без никакъв проблем.
В крайна сметка живея в къща не в затвор, сложил съм си СОД, направил съм си пълна застраховка на имуществото, останалото е Божа работа...
Вратата с касата и монтажа ми излезе 1400лв. размера е доста нестандартен, размерите на касата са нещо от рода на 160х240 фирмата която ми прави вратата е КРАМА Севлиево, в последствие ми правиха и дъбова дограма + един чамов прозорец за кухнята, до момента всичко е ОК

Ако имаш интерес мога да я снимам по-детайлно и да я кача в темата!
p.p.Ако някой реши да ти влезе в къщата, вратата няма да го спре!
Фитилчо - майстор
Че снимаш ли дъбовата дограма, че ще ми трябва един прозорец, благодаря :)
forski - специалист
:)

Прикачен файл

02.jpg

Прикачен файл

01.jpg
forski - специалист
това е чамовия на кухнята

Прикачен файл

DSC_0539.JPG
thinkpad - майстор
forski написа:
p.p.Ако някой реши да ти влезе в къщата, вратата няма да го спре!
Пехотна мина ще го спре. Най-добре да е от скачащият тип. Помните историята. Иначе двойна метална врата ще го забави. В комплект с решетки на прозорците. Но се превръща в зандан, не в жилище. До там стигнахме.
Фитилчо - майстор
Ти ева и живота :-D :-D :-D

Гадно е с решетки много :|
Andri01 - майстор
Нормалните хора -зад решетките,а тези дето трябва да са зад решетките - по улицата! Въпрос на ПРАВО/криво/съдие! :axe:
Christo - майстор
Forski,
Благодаря за полезната информация, би ли снимал и вратата? Има ли уплътнения между касата и вратата? Те ли избират бравата или клиентът? Срокове на изпълнение?
forski - специалист
Ще тия снимам при първа възможност, ако намеря някоя снимка из архива в къщи щя ти я кача още довечера.
Има гумени уплътнения от вътрешната страна на касата, цената е с обков и монтаж, фирмата предлага и обков но ние бравата си я поръчахме на ковач и ни я направи ръчно от ковано желязо.
Това е бравата на външната врата към пътя, тази на входната е подобна, ще я снимам и нея.Има човек с който мога да те свържа за обков от ковано желязо, пускам ти линк за обща представа какво ни изработи на нас.
Гледай само обкова, портата и малката врата не са от КРАМА, тях ги прави друг човек от Трявна!

http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 15&t=33335

Прикачен файл

DSC_0172.JPG
Christo - майстор
Благодаря за снимките и информацията. Адресът на ковача е добре дошъл :). В града нямам място за такива ковани красоти, но имам къща в близко село и там ще са на мястото си. Кой знае колко си е играл, докато ги направи тези неща! Дядо ми е бил ковач, бог да го прости.... за съжаление ние не сме наследили занаята му.

Тема "Входна врата на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: