Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб сеп 21, 2019 4:14 pmpreslav написа:
Всичко е според зависи и според роднината или човека.
Наскоро ми се наложи да разбера на свой гръб, че игла може да е по-желан подарък от петролна сонда - в конкретния случай ми отказаха климатик, да видим дали ще ми откажат храсторез - следващата опция е куки за плетене или пръчка без макара.
Саркастичен, а просто не си познаваш хората. Аз на два пъти отказвам климатик, натресоха ми телевизор... Това, различни хора
Lisko - майстор
Да определено зависи от човека. Но отказа може да е от притеснение, да не те натоварват.
Що се отнася че роднините помагали в обзавеждането - тука настъпваме друг проблем - проблема че ако е изненада, може и да не е по техния вкус. То впрочем е в сила и не само за обзавеждане, но за него с пълна сила.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб сеп 21, 2019 9:26 pmLisko написа:
Да определено зависи от човека. Но отказа може да е от притеснение, да не те натоварват.
Що се отнася че роднините помагали в обзавеждането - тука настъпваме друг проблем - проблема че ако е изненада, може и да не е по техния вкус. То впрочем е в сила и не само за обзавеждане, но за него с пълна сила.
О! Планираш ИЗНЕНАДА, нещо голямо, запомнящо се и да го ползват всеки ден...... И търсиш съвети в нета... Смело, много смело... Чест и почитания
Andri01 - майстор
Пресли,купи им...камина :) :partyman:
Lisko - майстор
съб сеп 21, 2019 11:45 pmn_a написа:
съб сеп 21, 2019 9:26 pmLisko написа:
Да определено зависи от човека. Но отказа може да е от притеснение, да не те натоварват.
Що се отнася че роднините помагали в обзавеждането - тука настъпваме друг проблем - проблема че ако е изненада, може и да не е по техния вкус. То впрочем е в сила и не само за обзавеждане, но за него с пълна сила.
О! Планираш ИЗНЕНАДА, нещо голямо, запомнящо се и да го ползват всеки ден...... И търсиш съвети в нета... Смело, много смело... Чест и почитания
Мм, не позна. Аз не планирам изненада. Тъкмо обратното - обсъждам го с хората, за да се избегне фал.

Изображение :supz:
preslav - майстор
нед сеп 22, 2019 8:16 amAndri01 написа:
Пресли,купи им...камина :) :partyman:
Избягвам да подарявам неща, които не бих купил на себе си - предложил съм като временно решение нафтова печка като тази от снимката. На снимката не се вижда предния панел, но се вижда прозорчето към горивната камера, радиатора на изхода, разширителната кутия, в която газовете отдават допълнително топлина.
Тук вече говорим не за подарък, а за избутване на зимата, че в къщата няма никакъв отоплителен уред за сега.

Прикачен файл

23c93c2ee1772a5e063a7f40c1f506ac.jpg
23c93c2ee1772a5e063a7f40c1f506ac.jpg (37.65 KиБ) Видяна 1303 пъти
preslav - майстор
съб сеп 21, 2019 9:26 pmLisko написа:
Да определено зависи от човека. Но отказа може да е от притеснение, да не те натоварват.
Що се отнася че роднините помагали в обзавеждането - тука настъпваме друг проблем - проблема че ако е изненада, може и да не е по техния вкус. То впрочем е в сила и не само за обзавеждане, но за него с пълна сила.
Отказът не е от притеснение, но това е друга бира.
svg - специалист
Ако хората са теглили заем за купят/построят жилище, най-добрият подарък ще е...да им се платят вноските за една година! :yawinkle: :yawinkle: :-D :-D :-D
Andri01 - майстор
Готина печка ! Не бях виждал такава.
preslav - майстор
нед сеп 22, 2019 1:16 pmAndri01 написа:
Готина печка ! Не бях виждал такава.
Наборче ми е, никога не е виждала боя, сребрин и т.н. Не е и много суркана - да са минали най-много 2000 л. нафта през нея. По някакви спомени има разход 150 гр./час на пълна мощност, която е 17000 BTU. На минимална мощност димоходът се държи спокойно на ръка, на максимална е горещ, но не да ти остане кожата (просто не се държи). Габаритите са 630Х630Х290мм.
Провокира ме и направих снимки на моята - държа я за зор-заман, 20-30-100 литра нафта за зима не ме събарят. Нарочно снимах и нивомера на резервоара за нафта - не съм идеално сигурен, но е към 5 л. които стигат за 24 часа работа на макс, че и остава.
Не е тук мястото за дискусия, вероятно се отплесвам, но едно е да имаш 20-40 л. нафта на склад, друго е да осигуриш подслон за 2-3 тона пелети или 3-4 кубика дърва. Пак не е тук мястото, но 17-18000 BTU не стигат за 60-70 квадрата хол, но комбинацията от климатик 18000 и въпросната печка биха могли да стоплят и по-претенциозните гълъбчета.
Не ми се рови, темата е приключена за мен - от тук нататък "който си има брада-да си купи гребенче". Както казва жена ми "по-лесно е да вземеш, отколкото да дадеш". Времената се промениха, всички сме чували, че "на харизан кон-зъбите не се гледат", сега му го слагаш в устата, а то се инати, плюе и вика, че такъз телевизор не му требе.
Андри, скоро май ще ти връщам ключето за часовника, че като го навият и много им тракал - луда работа, ама луд умора има ли?

Прикачен файл

IMG_2141.JPG

Прикачен файл

IMG_2140.JPG

Прикачен файл

IMG_2139.JPG

Тема "Идеи за подарък за нова къща?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: