• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
D103314 - специалист
Изглежда добре. Предвидил си двойна врата към всекидневната. Оттам ще влизат по-обемните мебели. Двете врати в антрето вероятно са за изолиране от студения въздух? Успех!
шоп - майстор
Помисли за комините и тяхото разположение и височина спрямо билата.

Помисли и за бюджета. 50000 лв за груб строеж е супер оптимистично и ще наложи икономии.
Аз бих заложил бюджет х2.
Лично аз ако нямам бюджет бих премахнал гаража. Него бих го направил в последствие, като допълнитално застрояване.
Дори като лек дървен навес към къщата.
stefanjor - специалист
Някой беше обърнал внимание на реката.
Огледай много добре съседските имоти от към реката, ако можеш и поговори с тях, че от там може да има неприятни изненади.
http://bsdi.asde-bg.org/floods.php?vodo ... 1%20#karti

Иначе с двата парцела се е получил добър имот.
Успех в начинанието!
Руди - майстор
пет окт 30, 2020 11:56 amПеш написа:
... влязохме под 100кв....
Къщата е с РЗП 154 квадрата. Това е площта, която
се гледа за да се строи по стопански начин и без надзор.
Архитектът би трябвало да го знае...
Иначе да, къщата прилича на първата си версия, така че
няма какво повече да добавя.
Пеш - специалист
пет окт 30, 2020 1:07 pmшоп написа:
Помисли за комините и тяхото разположение и височина спрямо билата.

Помисли и за бюджета. 50000 лв за груб строеж е супер оптимистично и ще наложи икономии.
Аз бих заложил бюджет х2.
Лично аз ако нямам бюджет бих премахнал гаража. Него бих го направил в последствие, като допълнитално застрояване.
Дори като лек дървен навес към къщата.
Къщата първоначално ще е без гараж, складово и веранда за да може да влезем в бюджета ни. Говорих със строителите и фирмата доставчик на материали по груби сметки ще сме под 50 000лв.
пет окт 30, 2020 1:32 pmРуди написа:
пет окт 30, 2020 11:56 amПеш написа:
... влязохме под 100кв....
Къщата е с РЗП 154 квадрата. Това е площта, която
се гледа за да се строи по стопански начин и без надзор.
Архитектът би трябвало да го знае...
Иначе да, къщата прилича на първата си версия, така че
няма какво повече да добавя.
Реално къщата ще е 154кв, но горния етаж почва от 1.5м. тоест ще се води като таван, следователно в реалния проект няма да има разпределение за горен етаж и ще се води къщата 99.4кв в общината.

пет окт 30, 2020 1:10 pmstefanjor написа:
Някой беше обърнал внимание на реката.
Огледай много добре съседските имоти от към реката, ако можеш и поговори с тях, че от там може да има неприятни изненади.
http://bsdi.asde-bg.org/floods.php?vodo ... 1%20#karti

Иначе с двата парцела се е получил добър имот.
Успех в начинанието!
Да вече го направихме, разликата до реката е около 3метра в деневилация, основно в последните метри около реката, така че реално трябва да се вдигне над 3 метра за да наводни долния имот и още може би метър да стигне до къщата, което не се е случвало до сега. Съседните къщи както се вижда са доста по-близо до реката.
Пеш - специалист
Честита нова година на всички,
Имах леко забавяне заради обстановката, но бавно и славно напредвам..

Пуснам малко снимки от финалния проект, частта с гаража ще се строи в следващ етап.
От няколко дни чета за варианти за Пречиствателни станции без ток -ANAEROBIX https://www.agroup-bg.com/
Някой дали ги е ползвал и някакъв коментар?

Прикачен файл

poster4.jpg

Прикачен файл

poster3.jpg

Прикачен файл

poster1.jpg

Прикачен файл

poster2.jpg
kr1100 - майстор
с тези много покриви ще имаш проблеми след време.
nikolov333 - майстор
Не знам как съм пропуснал да я видя тази тема на време и доста късно се включвам, но миналия септември започнах да строя моята къща, като имах подобни планове с твоите да строя в две части заради 100те м2, но накрая си реших проблема с фирма на мой познат и строя с различни бригади изцяло под мой контрол. При такава система 50000 твърдо няма да стигнат доникъде. Смятайте разходите за груб строеж около 350-400лв/м2.в най-добрия случай, ако не се икономисва качеството на материала.. Виж и моята тема, мисля че ще ти е полезна..viewtopic.php?f=47&t=61892&start=160
BLUEPUPIL - майстор
Скъп и проблематичен по отношение на
поддръжката покрив! Покрива е в противоречие
с идеята за по-икономично начинание!
nikolov333 - майстор
И според мен е недообмислен проекта. С архитектите наистина е проблем и смених един докато намеря подходящия, но не трябва да правиш големи компромиси с архитектурата, защото след това няма лесно поправяне.. Моя архитект ми даде нещо като становище още в началото на проекта с неговите съвети и мнението му беше, че не е добре да се разделя проекта на части.. Говори с главния архитект щом той ти прави проекта, дали може да се изпълни гаража, като допълващо застрояване като част към този проект и да го изпълнявате заедно с основния и търси фирма да ти даде догоговор, че ще строи фиктивно, а ти си го прави с майсторите. По нашия край за такива "услуги" си имат малка такса.. С две думи.. НЕ БЪРЗАЙТЕ да вадите разрешително за строеж с този проект. Ще съжалявате в бъдеще.. :!: :idea: :partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 33

Тема "Проект "Къщичка"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: