Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
mi6el - специалист
Това е нашата къща ( по-скоро вила ) по която ни предстои яко бачкане.
Има много проблеми по нея ама аз имам още - повече мерак да ги отстраня . За сега най - важното е да я укрепим с пояс и да и повдигнем покрива .
Днес един архитект май успя да ме убеди че няма да минем без услугите на инж. конструктор .
А иначе хабер си нямам от къде да започнем :?
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Master_Kenobi - V.I.P.
Добре изглежда на снимките. За кво ви е конструктор? Проблем, дето не се вижда на фотото ли има, или некой ви е турил на пързалката? :-D
mi6el - специалист
Master_Kenobi.......... Те това е проблема
Изображение - това е стената
Изображение
Изображение -това е пода
svetliopi44 - Чирак...
:)
Последна промяна от svetliopi44 на пет ное 13, 2009 8:46 pm, променено общо 1 път.
Master_Kenobi - V.I.P.
Ндамм... Трябва си конструктор...
crez - майстор
Както се вижда на снимките това е планински релеф, има високи подпочвени води,това е причината за пукнатината. Със сигурност твърдя че тя е на стената откъм склона. Направете дълбок дренаж и отдалечете склона от къщата. Водостоците ги отведете чрез подземни тръби в шахта далеч от къщата. Като гледам те сега се изливат в самите основи.
tassel - специалист
Master_Kenobi написа:
или некой ви е турил на пързалката? :-D
И на мен така ми се чини. :)
Стефан - майстор
mi6el,
Погледни съседната тема, и моята идея
Time2Burn - специалист
Тази къща е в северозападна България, нали?
Това си е метод на строителство за оня край. Виждал съм доста подобни паметници на архитектурата, и четворното преплитане на тухлите в ъглите на стаите заместват стоманобетонените греди. Пукнатините са от дългогодишна амортизация, земетресения и подпочвени размествания. Не са проблем. Гледам че покрива е чисто нов. Тая къща ще ни надживее. Не ви трябва конструктор, трябва ви гипсокартонджия...
hygro - майстор
Пукнатината не изглежда сериозна и за причините crez най-вероятно е прав, макар че е спорно дали са подпочвени или акумулирани повърхностни води.
  • Най-важното е да уловите водата от водостоците и да я отведете от къщата. В момента тя се излива на възможно най-лошото място - в обратния насип. Насипът запазва с десетки години по-рехавата си спрямо околната почва структура и се превръща в неприятен акумулатор на дъждовни води. Непременно направете дъждовната канализация със съответните ревизии, защото това ще ви спести копаенето при запушване с есенни листа, боклуци и т.н.
  • На първо време хванете повърхностните дъждовни води от склона с канавки и ги отведете настрани. Геодезист няма да вие нужен - с един лазерен нивелир за 30лв. ще можете да си направите наклоните сами.
  • Затворете обратния насип с плочник около къщата - това ще намали акумулирането на дъждовни води в него.
Има известна вероятност горните мерки да са достатъчни и преди да закопаете няколко хилядарки в дренаж, консултирайте се с хидрогеолог (най-добре преди да направите плочника). Ако имате късмет, няма да имате опасен водоупорен почвен слой и дренажът ще е излишен.

Тема "И нашата къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: