Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.

каква къща да изберем

Анкетата завърши на пет дек 05, 2008 7:18 pm

68%
монолитна
25
16%
дървена
6
16%
полистиренова
6

Общо гласове: 37

rumeniak - специалист
Здравейте на всички, мога да кажа че вече почти година събирам информация за това каква къща да строя и колко ще ми струва. Реших тук да споделя с вас какво научих.
1. Качествена на НОРМАЛНА цена дървена къща в БЪЛГАРИЯ НЯМА.
2. Монолитното строителство е морално остаряло, трудоемко,рядко качествено,отнема много време и скъпо за времето което се строи. Има и друго какво да кажа но за сега това стига.
3. Новите строителни системе на www.ibt.bg са добри но имат малки недостатъци.
От казаните до тук неща за мен извода е един, ПОЛИСТИРЕНОВИ ПАНЕЛИ. Но дали ще са на ИБТ, ПЕТКОВ-М,(euromac-2) СЛИВНИЦА или който и да било друг все още не съм решил.
По въпроса цената, Всеки казва различно но мога да кажа следното: Този който има време и желание за работа може да му излезе около 300 евро на квадрат до ключ и всички санитарии контакти ключове и т.н.
За другите в зависимост от проекта, квадратурата, терена, и много други неща цената ще от 300 до 450 евро на квадрат застроена площ.
За времето забравих да кажа, при това строителство скороста на изпълнение е до 5-6 пъти по бърза.
ТОВА Е САМО МНЕНИЕ НА ЧОВЕК КОЙТО Е ТЪРСИЛ РЕШЕНИЕ. НЕ Е МНЕНИЕ НА ЕКСПЕРТ И НЕ АНГАЖИРАМ НИКОЙ С КАЗАНОТО ОТ МЕН.
FMaster - специалист
Колега, има една стара и мъдра приказка ... "Не питай старило питай патило ..." !
Всяка една къща от " остарялото монолитно " стрителство се е доказала във времето от десетки години !!!
А т'ва с тия панели и други подобни опити ... просто ще си един от поредните бета-тестери ... успех!
rumeniak - специалист
За това си прав, но без риск няма печалба, без нови подобрения хората щяха да живеят още в пещерите. В интерес на истината старите кирпичени къщи са и по топли от монолитните но все пак хората са ги изоставили нали? Аз все пак мисля да рискувам и ще кажа защо.
Гледах как се правят монолитните къщи и не ми харесва кривините които се получават и после трябва да изправяш.....
Дървените например- няма качествен материал у нас (има но на много висока цена и е трудно да се намери честен търговец) Гледах как правят една такава в село равно поле и старшно се разочаровах.
Предимството на полистирена е че като ти направят къщата можеш да влезеш почти веднага (в буквалния смисъл на думата). много гледах много четох и много чух. И категорично съм ЗА.
Svilen22 - специалист
Аз също съм за новите технологии в строителството, дори и още да не се доказали на пазара.Лично съм се спрял на сглобяема къща но не от дърво/именно заради некачественият дървен материал и икономията на такъв/ ,а от метална конструкция , облечена със циментофазер, топлоизолация и гипскартон.Покрив от керамични керемиди. Изпълнението става бързо и без мокри процеси.
Justy - майстор
За строителство с ИТБ сме говорили тук. Разгледай сайта, аз пък ще разгледам този, който даваш ти. Определено ме заинтригува тази технология. Като знам нашата инертност не знам как в близките години ще навлезе масово.
Последна промяна от Justy на пон окт 13, 2008 8:53 am, променено общо 1 път.
Justy - майстор
Петков М е самоподови настилки, или аз не виждам нещо? IBT не ми харесват с тази арматура отвън. Изделията на Петров и Проконцепт са подобни. И при двата ми харесва армирането вътре в блока и външните стени, представляващи термоизолация - слагай рабица, теракол и боядисвай. Да ги сравним по изолационни и ценови характеристики. Също така да видим как е решена доставката - дистрибуция и транспорт. В края на краищата - колко ще ми струва блокчето франко обекта.
rumeniak - специалист
Е аз незная точни цени, аз само търсих. Петков да, подови настилки са основно но от скоро внасят и тези системи. Виж филмчето. Аз ходих на техен обект близо до панчарево и много съм впечатлен. Вчера гледах епизод на грандиозни проекти и се оказва че тази системи хората ги ползват от 79 година.
Justy - майстор
Цените на Петров съм ги дал тук
profesora888 - помощник
Здравейте колеги !
Както казваше един "слушам и невярвам на очите си ".
Въобще първо на първо трябва да уточним понятията, а именно що е монолитно, полистиренено и дървено.
Доколкото за третото понятие всичко е ясно, то дайте да разгледаме предишните две.
У нас казваш монолитно и готово, то е ясно с тухла.А понятието монолитно е съвсем друго.Предполагам знаете какво е ЕПК. Е за това иде реч.
Направете си справка, какъв е живота на ЕПК сградите.
И понеже аз твърдо съм привърженик на http://www.ibt.bg Ви съветвам преди да говорите, компетентно за панели да се запознаете с технологията.Предполагам си представяте едроплощен термооставаем кофраж.Е това е. Единственото предимство пред всички, ама пред всички други системи е че имат всички типове елементи необходими за построяването на един обект, включително и стълбища.
Не разбрах, какво не му харесва на Justy, мрежата отвън на елементите.
Не харесването явно е необосновано, защото по тази технология, направо мрежата е монтирана и ако искаш, мажи, лепи камък или вентилируема фасада.А иначе, си слагаме мрежа мажем си я, а ако трябва камък , какво ще правим?
А времето, то нали е пари, както някой беше казал.
Или предлагате в свободното си време , да си лепим мрежа и да си я мажем.Е тука вече идваме на нашия манталитет, всеки от всичко разбира.
И понеже за три месеца, обиколих доста строежи по технологията ИБТ и съм станал почти експерт, питайте и ще Ви отговоря ако мога.

Тема "Къща?Каква? От какво?За колко време? За колко пари?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: