• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kuuuuuul - майстор
Имах в предвид тръбите в пода.
kio - напреднал
stenmark написа:
axor написа:
Спалнята за гости:
Това за нивелацията добре/защо 50см./ обаче монтажа на картона има забележки! Защо фугите ти съвпадат с края на прозореца? :sad:
Напълно съм сагласен.За в бъдеще това ще е проблемна зона и ще се появяват пукнатини.ако още не си го шпакловал ти препоръчвам да го демонтираш.

Прикачен файл

spalnia_gosti_1_141.jpg
spalnia_gosti_1_141.jpg (34.16 KиБ) Видяна 6853 пъти
axor - напреднал
50 см. защото този ми бе под ръка :) Иначе всички конструкции са правени с отвес и нивелир 1,5 м. на SOLA (много я уважавам тази марка). Мога ли да помоля някой да ми обясни, защо тази фуга е до прозореца е толкова проблемна?
axor - напреднал
kuuuuuul, тръбите на топлата вода в пода вече имат изолация, за което ти благодарят :lol: Аз лично не смятах да им слагам, но.....реших, че в крайна сметка е по-добре да сложа.
Браво , много интересна къща :)
stenmark - специалист
axor написа:
50 см. защото този ми бе под ръка :) Иначе всички конструкции са правени с отвес и нивелир 1,5 м. на SOLA (много я уважавам тази марка). Мога ли да помоля някой да ми обясни, защо тази фуга е до прозореца е толкова проблемна?
Относно Sola едвали някой работи с друг нивел/Макар че Стенли и те горе-долу стават/За фаските :Това е същото когато разминаваш хоризонталната фаска/доре е да има паразитка/ само стъклофазерната лента няма да те спаси там няма толкова материал като оригиналната.При тази фуга ще е изложена постоянно на вибрации от оваряне и затваряне на прозореца. :idea:
kuuuuuul - майстор
Еее,изкарах едно къпане :lol: дребна работа но ще даде възможност на тръбата да мърда и по бавно да истива.
axor - напреднал
Кuuuuuul, за къпането нямаш никакъв проблем :lol: Само трябва да си избереш в коя от двете бани. Ето и снимки на първата от двете с налепени плочки. Между другото ми е за пъври път, така, че не ме съдете много строго. Между другото, май точно тук е мястото да благодаря на SHL за перфектно написаните статии относно лепенето на плочки. Стените на баните са с предстенна обшивка от влагоустойчив гипсокартон, грундиран с дълбокопроникващ грунд и за всеки случай една хидроизолационна замазка на Isomat. Лепилото е Isomat AK20. Скъпо е наистина, но си заслужава всяка стотинка.

Прикачен файл

Photo-0014.jpg
Photo-0014.jpg (38.51 KиБ) Видяна 6392 пъти

Прикачен файл

Photo-0015.jpg
Photo-0015.jpg (43.95 KиБ) Видяна 6392 пъти
kuuuuuul - майстор
Много добре изглежда,само малко тесничко ми се вижда,но може да ме лъже снимката.Ще изчакам да видя и другата и тогава ще избера :2thumbs:
Eli83 - напреднал
Браво за решенията,за идеята,за осъществяването и ,за напълването на детската и пожелание за още пълни детски стаи,страхотна е къщата!

И ние сме на финалната права,но да видим кога ще почваме да строим засега имаме готови документи и ще пускаме за Ток и вода :?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "нашата "странна" къща-мечта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: