• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте,

Имаме наскоро закупен парцел и сме в процес на подготвяне на документацията преди започване на проект.

За съжаление, кадастралните и регулационните линии се разминаваха и се наложи да подадем проект за изменение на кадастрална карта към АГКК. Проектът го направи специализирана фирма (Мапекс) и имаме съгласуваност със съседите.

Проектът бе подаден и приет от АГКК декември 2022.
И от тогава стои в статус В процес на изпълнение,
Заявлението е в процес на изпълнение от служител на СГКК;


При проверка на статуса по телефон в АГКК общо взето отговорът, е че съседите са си получили известията и проектът чака ‘за заповед’, а експертът е много зает.

Някакви съвети какво може да направим, за да се забърза процеса?

Благодаря
Чираче - майстор
ср юли 19, 2023 8:36 pmbeenata написа:


При проверка на статуса по телефон в АГКК общо взето отговорът, е че съседите са си получили известията и проектът чака ‘за заповед’, а експертът е много зает.

Някакви съвети какво може да направим, за да се забърза процеса?

Благодаря
Борбата с тия институции е ужасна. Нещо, което може да се свърши за 5 минути, го бавят 5 месеца.

Ако искате, може да приложите следното: Жалба до Началника на АГКК, с всичко описано. И копие до Прокуратурата за бездействие и сигнал за корупция.

Убеден съм, че още на следващия ден ще Ви потърсят.
chapara - майстор
12 месеца за сведение на оптимистите, може и повече. Аз за удост. за търпимост толко чаках, без промяна на граници. Да има срокове, но има и едни вратчки дето се затварят миг преди да си прекрачил прага, по устав. Винаги става въпрос за едни пари и че точно твоя заетия не е корумлиран. Та ,,Надежда всяка тука оставете........."
brum - майстор
Директна среща с инспектора да се види защо се бави. Той ще си каже как да станат нещата.
шоп - майстор
ср юли 19, 2023 8:36 pmbeenata написа:
Здравейте,

Имаме наскоро закупен парцел и сме в процес на подготвяне на документацията преди започване на проект.

За съжаление, кадастралните и регулационните линии се разминаваха и се наложи да подадем проект за изменение на кадастрална карта към АГКК. Проектът го направи специализирана фирма (Мапекс) и имаме съгласуваност със съседите.

А по нотариален акт и по скица квадратурата отговаря ли на 100%?
Чираче - майстор
чет юли 20, 2023 7:29 pmшоп написа:


А по нотариален акт и по скица квадратурата отговаря ли на 100%?
Най-добре е ако квадратурата по нотариален акт и по скица съвпада на 100%. Но в 90% от случаите не е така.

Аз не мога да разбера по кое се определя реалната собственост - по нотариален акт или по скица? От АГКК ми отговарят, че по скица се определя собствеността. Защо тогава е необходимо да съществува Нотариален акт като документ за собственост? Скицата не служи ли само за оформяне на строителните книжа, и е само допълнение към документа за собственост? Или греша?
chapara - майстор
Какво да кажа като нот.акт се съпровижда от скица.шки във времето
Има осъвременяване на устройствени планове по модерни технологии, с GPS заснемане, което изчиства натрупани грешки.
И да , има отнемане на квадратури, има и добавяне. Аз лично имам добавени 96кв.м., към един декар.
gnt69 - майстор
пет юли 21, 2023 7:07 amЧираче написа:
Аз не мога да разбера по кое се определя реалната собственост - по нотариален акт или по скица? От АГКК ми отговарят, че по скица се определя собствеността. Защо тогава е необходимо да съществува Нотариален акт като документ за собственост? Скицата не служи ли само за оформяне на строителните книжа, и е само допълнение към документа за собственост? Или греша?
Скицата е временно нещо, затова има срок на валидност 6 месеца. Нотариалния акт е важен, той ти е документа за собственост. Там пише колко квадратни метра си купил, са ти подарили или си наследил. Батаците се получават от незнание на преписвачи на стари нотариални актове където е описано площ по регулация на УПИ, площ на поземления имот по кадастрален план и площ по скица от АГКК. От 2000 година има ЗУТ, ЗТСУ не работи и която дворищна регулация е приложена си е приложена, която не е приложена границите са по кадастрален план. Единствено остава валидна уличната регулация която ако не е приложена си прилага принудително ако искаш да станеш УПИ и да може да строиш.
На страницата на КАИС има справка за проверка на статус на заявление, колегата да каже какво му пише там за неговия входящ номер.
  • 1
  • 2

Тема "Борба с АГКК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: