Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VladkoM - специалист
Здравейте. Искам да направя една дървена постройка с търговска цел. Става въпрос за магазин за продажба на сандвичи. Искам да Ви попитам първо има ли програма в която да задам параметрите на постройката и да ми сметне колко и какъв дървен материал ще ми трябва или това ще го направи проектанта. Общо взето постройката ще бъде 3х3 или 3х4 метра. И нещо друго от какво ще ме посъветвате да бъде пода, от дървена конструкция или с бетон?

Прикачен файл

256x256_4b06931b3fb8f214606bafb5cbda98ded44d8882.jpg
Магазинчето ще бъде нещо такова.
256x256_4b06931b3fb8f214606bafb5cbda98ded44d8882.jpg (12.95 KиБ) Видяна 5728 пъти
ebahti - майстор
VladkoM написа:
има ли програма в която да задам параметрите на постройката и да ми сметне...............
То бива глезотия ама........ :-D
VladkoM - специалист
Само питам. Ако има добре за мен. Ако няма ще седна един ден да смятам и да го направя :) Лошото е, че не знам с какви греди трябва да се направи. И през какво разстояние трябва да се поставят дали през 50 60 сантиметра или може повече или трябва да е по-малко.
iva6ki - специалист
Виж първо при Агенция по храните дали някой ще ти разреши да
правиш сандвичи в дървена постройка а разстоянието и размера
на гредите зависи от какво ще е покрива, иначе 10/6см през
55см ще издържи и керемиди 8)
П.С. За 9кв проектант... :?
VladkoM - специалист
iva6ki написа:
Виж първо при Агенция по храните дали някой ще ти разреши да
правиш сандвичи в дървена постройка а разстоянието и размера
на гредите зависи от какво ще е покрива, иначе 10/6см през
55см ще издържи и керемиди 8)
П.С. За 9кв проектант... :?
Отвънка ще е от дърво горе долу както е на снимката, а от вътре ще е с гипсокартон. Покрива ще бъде или с дъски или с OSB плоскости и после ондулин.
Няма ли да ми искат проект за поставяне, и да бъде съгласувано с ВиК, Ел, Пожарна ...
Tsilkov - майстор
VladkoM написа:
Няма ли да ми искат проект за поставяне, и да бъде съгласувано с ВиК, Ел, Пожарна ...
Ти ако тръгнеш по тая нишка и златен ще ти излезне тоя павилион :rolleyes: . Иди в общината виж как стои въпроса с преместваемите. Във всяка община има наредби и заповеди за самата нея. Обикновенно е на база виза от главния архитект.В София например искат проект , но имат и типови които могат да ти предложат. Също така има готови будки със сертификат. Можеш и да го пишеш като сергия пък то да е барака...........................
VladkoM - специалист
Tsilkov написа:
VladkoM написа:
Ти ако тръгнеш по тая нишка и златен ще ти излезне тоя павилион :rolleyes: . Иди в общината виж как стои въпроса с преместваемите. Във всяка община има наредби и заповеди за самата нея. Обикновенно е на база виза от главния архитект.В София например искат проект , но имат и типови които могат да ти предложат. Също така има готови будки със сертификат. Можеш и да го пишеш като сергия пък то да е барака...........................
Ами аз имам такъв на същото място и тогава ми искаха проект. Само, че беше по-голям 36 кв/м. Питах за такива готови само, че архитекта ми каза, че ми ги дава фирмата от която съм купил "будката". Първото нещо което ще направя преди да почна да правя каквото и да е, е да отида в общината и да питам архитекта какво ще иска като документи. Така направих и за предишния магазин само, че той е за дрехи и там са по-малко изисквания.
Аз намерих проекти и как се прави всичко само, че са на английски и са в инчове.Като цяло ми стана ясно как се прави. :)
Caxo - специалист
Направи това, което ти е казал Владком. Като не знаеш какви са изискванията как ще строиш, дори и барака да е...
Щом има готови типови проекти не виждам смисъл защо трябва да откриваш "топлата вода" , а и предполагам ще минеш по-леко и с узаконяването и инспекциите след това ;)
VladkoM - специалист
Здравейте. Днес ходих до архитекта и ми каза какво ми трябва. Конструктивно становище и схема за поставяне. Искам да Ви попитам случайно някой от Вас да има проект за около 10 кв/м постройка?
bobiavto - специалист
Здравей, ако си от София, отиди до МОЛ-ът на Цариградско шосе, където е Карфур, отзад , където е входът за зареждане на мола ще видиш около десетина такива къщички, останали от коледният базар. Взимаш ролетката, един лист и молив си готов. Същото каквото на теб ти трябва.

Тема "Дървен Магазин. От А до Я." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: