• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте на всички, не успях да прегледам всички теми и се извинявам ако въпросът вече е задаван.

Предстои ремонт на къща, която е на гредоред.
Бихме искали да ремонтираме самият таван в стаите, тъй като на места той е увиснал, вследствие на слягането на гредите отгоре.
Получихме доста противоречиви мнения от майстори. За това, че с гипсокартон конструкцията ще натежи и е възможно да се напука.
Предлагат окачен таван, но не смятам, че този тип таван подхожда за жилище, или поне не и тези пана, които се предлагат на пазара.

Отворена съм за всякакви идеи, които бихте могли да ми дадете.
Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват.
Тани - модератор
Ако кажеш и размери на стаите , може да измислим нещо!
bisplus - специалист
Здравей, не си първия човек който се е срещал със същия проблем!Прави го с гипскартон..гаранция, че няма да се напука нищо ако се направи както трябва, пък и не е толкова тежко като се разпредели тежеста! Според мен дори самата конструкция окрепва тавана и прави по-трудно олягането на гредите...но това все пак си е мое мнение! Ако искаш да олекне може да махнеш замазката или там каквото е така, че да се виждат гредите...и тогава конструкцията+вата и си ОК, но аз лично не бих махал нищо!
Тани - модератор
Аз имам предвид гипскартон , чиято конструкция не е захваната за тавана!! Ако гредите поддават при ходене отгоре , каквато и шпакловка и ленти да се сложат винаги има вероятност да напукат!
The_FAN - специалист
Ако са слегнали гредите Тани е прав да се търси решение новия таван
от гипсокартон да не е свързан със стария.
В зависимост от височината и размерите на помещенията в къщата
може да се пусне метална конструкция от черно желязо новия таван да
се хване за нея...
Може да се подсили пода на горния етаж за да не оказва влияние на тавана отдолу....
а мисля си че най-малкото пода ще трябва да се изравни щом са
слегнали гредите... има варианти..
Тани - модератор
Гредореда си е гредоред - и да го подсилваш - все ще поддава! Чак от конструкция от черно желязо няма смисъл , ако не са прекалено големи стаите! Ако е по нагъсто скарата може да се захване само в стените!
Justy - майстор
Katrin123 написа:
тъй като на места той е увиснал, вследствие на слягането на гредите отгоре.
Носещата конструкция е от греди. На тях са наковани талпи. На тях са наковани летви, на които се нанася мазилката. За провисване на кое от трите говорим. Или мазилката е отделила и се държи само защото е плоча и на места все още се държи здраво. Проверете точно кое е поддало. Ами ако са носещите греди - изгнили - и утре всичко ви се сурне на главите :shock: Огледайте и отгоре / подпокривното пространство /, а отдолу с почукване по мазилката ще разберете дали е отделила от летвите.
The_FAN написа:
Ако са слегнали гредите Тани е прав да се търси решение новия таван
от гипсокартон да не е свързан със стария.
В зависимост от височината и размерите на помещенията в къщата
може да се пусне метална конструкция от черно желязо новия таван да
се хване за нея...
Може да се подсили пода на горния етаж за да не оказва влияние на тавана отдолу....
а мисля си че най-малкото пода ще трябва да се изравни щом са
слегнали гредите... има варианти..

Това е интересно. А как всъщност ще се направи тавана без да се закача за старият.
Какво представлява тази метална конструкция от черно желязо. От къде се набавят материалите за нея? И дали майстор, който до момента не е правил подобна конструкция би могъл да се справи.
Що се отнася до едната стая, от която ще се започне, тавана е с площ от 15кв.м.
Единият от вариантите ми е опънат таван, но все още очаквам фирмата вносител на въпросният опънат таван да ми отговори за цени и дали може да ми изпълни поръчката.
  • 1
  • 2

Тема "Какъв таван в къща с гредоред?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: