Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте, в къща на село, изградена от основи с масивен бетон, мазетата са без положена замаска на пода. Директно е земя. До колкото си спомням, при строежа й казаха, че така е по добре, защото терена е доста влажен, в склона под планина е. Та в тия мазета, от есен до пролет и понякога дори лятото, при дъждове има доста влага. Даже е направена и инсталация за отводняване извън къщата. Но вече ми дотегна с тая влага и искам в едното мазе да направя циментова замаска на пода, поне няколко сантиметра, за да ми е чисто и сухо най вече. Та въпроса е - ако направя бетонна замаска върху земята тази влага отдолу, която реално е там през по голямата паст на годината, ще тръгне ли нагоре по стените и дали няма да е проблем?
шоп - майстор
Направи си спокойно замазка на пода. Сложи найлон и си отлей армирана замазка 5-10 см.

Тя влагата така или иначе си я има в основите и се разпространява.

Предвиди една шахта с пода и вам инсталирай една потопяема дренажна помпа с поплавък, която да ти изхвърля водата навън при нужда.

У дома така съм направил.
torbalan - Дървен философ
Замазката няма да те спаси от влагата. Дори ще влоши нещата.

Трябва да си направиш хидроизолация около основите на къщата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет сеп 01, 2023 10:52 amceko45 написа:
... при строежа й казаха, че [i]така е по добре[/i], защото терена е доста влажен, в склона ...

Тема "Бетонна основа в мазето на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: