• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте и дайте моля акъл..., къщата е в момента на груб строеж, т.е. на тухла четворка. Искам да сложа бяла, суха (от чувалчета) драскана мазилка. Въпросът ми е каква трябва да е основата? Може ли да се направи върху тухлата циментова замазка с пясък и върху нея да се положи драсканата мазилка? Не искам да слагам топлоизолация, затова питам за върху тухла. Благодаря предварително. Поздрави
Фитилчо - майстор
А защо не искаш да слагаш топлоизолация?
Имам чувството, че мазилката ще ти излезе по-скъпо без топлоизолация...
Защото искам да ми излезе по-евтино и заради опасност от пожар
шоп - майстор
То няма да Ви излезе евтино. Веднъж ще платите за вароциментова мазилка ( която Вие погрешно наричате замазка-това не е под! :-D ) и после ще платите за най-долнокачествената суха мазилка!!!

Като Ви е страх от пожар се изолирайте с каменна вата :-D

Дори и по-скъпо да е ще имате изолация.
Успехи!
Фитилчо - майстор
Освен това може да го отставите на Теракол докато съберете пари за нормална хубава мазилка...
Искате да кажете да забъркам една мазилка с цимент, пясък и теракол и да я положа върху тухлите и след това да сложа 2-ра ръка суха, водоотблъскваща драскана мазилка?
Фитилчо - майстор
Не....
Искаме да кажем да залепиш на пяна EPS ако няма пари и 5 см и след това да го изправиш с теракол и мрежа...
Мазилка може да нанесеш ,когато има пари
И върху каква основа трябва
да сложа суха, водоотблъскваща драскана мазилка върху тухлите, ако не искам да слагам топлоизолация?
Фитилчо - майстор
шоп написа:
То няма да Ви излезе евтино. Веднъж ще платите за вароциментова мазилка
Успехи!
Предполагам, че тухлите трябва И да се грундират, и да се грундира варо-циментовата мазилка преди финишната...

Ако може да смятате, добре. Ако не може да смятате, е излишно да го коментираме повече.
Някаква рогата зодия ще дойдете, ми се вижда ...
Човек каквото сам си направи......
Успех
  • 1
  • 2

Тема "тухли и драскана мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: