Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте,

имам нужда от мнение за покрив. Става дума за следното: Миналата година му правиха ремонт (излезна 6к при положение че купуваха и от старите керемиди ) не съм сигурен дали са малко или много парите но няма значение дадени са вече. В лика съм качил клипче и снимки от клипчето на което се вижда как на всякъде са пуснати нови дъски(и целия таван е не използваем, съжалявам ако не се изразявам правилно нищо не разбирам) но ми направи впечатление, че някой от тези подпорни дъски са сложени върху таванските дъски(кара таван ли как се казва!!?!) та въпроса ми е дали е правилно направено тъй като не ми се струва много удачно покрива да е подпрян на таванските дъски??! А и исках да ги сменям за да си оправим тавана но уви сега освен да отворим дупки в тавана друго не може да направим. Някакви идеи как да направим нов таван?

П.С. Къщата е на 60+ години.

Линк към снимнки и клип
https://drive.google.com/drive/mobile/f ... YJq_bqXxzt
Благодаря предварително.
torbalan - Дървен философ
Все някъде трябва да стъпи покрива. Ако не са ти провиснали таваните - всичко е наред.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нищо не е наред. Долкото се вижда от ужасните снимки. Хвърлени пари
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб апр 20, 2019 10:10 pmtamqncho написа:
Здравейте,
Седни на компютър, не на телефон, отвори гугъл и разглеждай дървени покривни конструкции... Малко ще ти светне как трябва да изглежда.... Опитай да направиш свестни снимки.
И виж кое е дъска , кое е греда....

А и мисля, че сега покривът ти е по-опасен отпреди ремонта
Здравейте на всички, благодаря за отговорите. Таваните са напукани и провиснали. И се чудя какво да ги правя - понеже къщата е наследствена и не мога да хвана другия собственик да го махнем целия покрив и да го правим на ново(предполагаше се че този ремонт трябва да е оправил нещата) Но уви работата е много зле.

Иначе знам как трябва да изглежда покрива, но след свършен факт не мога да направя нищо. Единствено не съм сигурен дали някакъв вид окачен таван няма да ме спаси да мога да направя тавана в стаите- нещо като железни колони и да се получи нов таван под сегашния??

Ще се опитам да кача повече хубави снимки и на таваните също
шоп - майстор
нед апр 21, 2019 1:44 pmtorbalan написа:
Все някъде трябва да стъпи покрива.
+1

Трябва да стъпи обаче върху носещи стени.:-)
torbalan - Дървен философ
нед апр 21, 2019 7:29 pmшоп написа:
Трябва да стъпи обаче върху носещи стени.:-)
Ами ако няма носещи стени, къде да стъпи?

Къщата е 60 и нагоре годишна... Щом до сега не е пропаднал покрива, явно добре е стъпил :)
нед апр 21, 2019 8:57 pmtorbalan написа:
нед апр 21, 2019 7:29 pmшоп написа:
Трябва да стъпи обаче върху носещи стени.:-)
Ами ако няма носещи стени, къде да стъпи?

Къщата е 60 и нагоре годишна... Щом до сега не е пропаднал покрива, явно добре е стъпил :)
Не съм сигурен дали има такова нещо, реално тухлените стени се виждат върховете им и на тях има разположени (зглобени от няколко греди, не цели дълги греди) някоя друга греда за подпора. Мислим да извикаме строителни инженери да погледнат, че съм с малко дете и ме е страх да не стане някой гаф при някое дори и леко земетресение.
шоп - майстор
нед апр 21, 2019 9:50 pmtamqncho написа:
и ме е страх да не стане някой гаф при някое дори и леко земетресение.
Или обилен снеговалеж...

Най-добре наистина да си платиш на спец, който да огледа на масто и да види плана на къщата ( ако има такъв)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед апр 21, 2019 5:57 pmtamqncho написа:
Здравейте на всички, благодаря за отговорите. Таваните са напукани и провиснали. И се чудя какво да ги правя - понеже къщата е наследствена и не мога да хвана другия собственик да го махнем целия покрив и да го правим на ново(предполагаше се че този ремонт трябва да е оправил нещата) Но уви работата е много зле.

Иначе знам как трябва да изглежда покрива, но след свършен факт не мога да направя нищо. Единствено не съм сигурен дали някакъв вид окачен таван няма да ме спаси да мога да направя тавана в стаите- нещо като железни колони и да се получи нов таван под сегашния??

Ще се опитам да кача повече хубави снимки и на таваните също
6к, 6000лв ли са?
Наистина не се разбира със сигурност от снимките, но ако покривът е подпрян с точки, ще ти паднат таваните и покрива.
Като е във съсобственост, правиш официална оценка на положението, решение за належащ ремонт, ремонтираш и съдиш съсобственика да си плати неговата част. Работа с адвокат и разтеглена във времето,. но не невъзможна.
6000лв са си пари, не знам как така ги давате, срещу по-лошо от нищо... малко "имали сте бол пари, дали сте" Не съм наясно сега с цените, но като нищо биха стигнали за истински ремонт на покрив....
Безкрайно несъстоятелно е сега, оттук да ти се дават акъли, защото не си подал никаква реална информация. Скица, квадратура, снимки и отвън.... къщата щом е от шейсетте години, то ще да има чертежи.... намери и се консултирай със строителен инженер

Тема "Помощ за покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: