• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Руди - майстор
Вече имам прецедент:
Мои клиенти са се регистрирали в Камарата на строителите
за строежи пета категория. Заради еднофамилната им къща
240 квадрата. Назначили временно един пенсиониран инженер,
събрали бригада "бразилци" и - готово, строят!
Не било трудно, казват...
nikolov333 - майстор
:supz: =D> :prayer: Разпитай за подробности.. Ше взема да се замислям и аз.. :lol: :partyman:
nikolson - майстор
Е кво пък:
3. ПРАВО НА ЧЛЕНСТВО

В съответствие с промените в Устава на КСБ, всички строители, вписани в ЦПРС, които искат да упражнят правото си да бъдат вписани като членове на КСБ, съгласно чл. 11, ал. 3, т.1, изречение второ от Устава на КСБ ,

„За вписан в ЦПРС строител членството възниква с постъпването в камарата на негово писмено заявено желание за членство и писмена декларация, че приема и ще спазва устава, както и произтичащите от него вътрешни актове на камарата. От реда на възникване на членство по предходното изречение не могат да се ползват вписани в ЦПРС строители, които са изключени от КСБ.“,

попълват приложеното заявление и го предават в оригинал или сканиран оригинал по електронен път в съответните областни представителства.
Внасяш 250 лв встъпително и 250 годишно... Пандемия, на всеки му трябват пари.
schuldiner - майстор
пет май 29, 2020 5:22 pmРуди написа:
Назначили временно един пенсиониран инженер,
В предни коментари нали за този инженер /строителен/ говорех - що направо да не е негова фирмата/регистрацията?
То да е само 500 лв./годишно... рекет даден-рекет приет! Ама заплата на тоз човек трябва да се избива, пък то не е да се намират кадърни под път и над път, че да си струва. Иначе за другото ясно - напоследък всички сме бразилци.
Pipo71987 - специалист
Колко от работниците трябва да са регистрирани в КСБ,имам предвид ако е един майстор регистриран и другите общи или роднини може ли да се строи така ?
Руди - майстор
пет май 29, 2020 8:40 pmschuldiner написа:
Ама заплата на тоз човек трябва да се избива...
Този човек реално ще е технически ръководител в случая,
все пак собствениците са икономисти.
schuldiner - майстор
Руди, за твоите хора е ясно, ама не може всички бригади да си назначат по един технически, за да ги допуснат до работа - това са поне 15-20 бона годишно, трябва и нещо насреща. Реално трудът на техническия си влиза в цената на строежа, ама защо трябва да е назначен във фирма, за да може тази фирма да прави груб строеж? Логиката е инвеститорът да наема специалист /техник, който да наема бригада/строител, когото ще контролира. Техникът е компетентният да наема квалифициран персонал. Сега е обратното - "бригада търси пенционер-техник за парлама".
nikolov333 - майстор
Бригадите са му намерили цаката вече.. Плащат 800-1000лв.от пазарлъка на фирма вписана в камарата и си работят без проблеми на малки еднофамилни обекти.. Странното е, че за строеж 5-та категория от надзора ми искат фирма вписана в камарата на строителите с римско I, което не знам по какво се различава от вписаните фирми с римско V, но такива вършели работа само като подизпълнители на първите и не носели отговорност или аз поне не разбрах, защо точно не ставало с тях..
Руди - майстор
вт авг 18, 2020 12:05 amnikolov333 написа:
Странното е, че за строеж 5-та категория от надзора ми искат фирма вписана в камарата на строителите с римско I...
Групите строежи са следните:
Римско I - имат право да изпълняват строежи от високото строителство (сгради);
Римско II - са за улици и пътища;
Римско III - са за енергийни обекти;
Римско IV - за благоустройство и хидротехнически строежи;
Римско V - специализирани само за отделни видове работи
* * *
Така че, правилно са поискали първа група строител,
той може да си вземе, примерно за част електро някой от пета.
  • 1
  • 2

Тема "Регистрация в Камарата на строителите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: