Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
estorm - специалист
Или термопанел не знам точно как се води. Та което ме интересува е какъв тип метална конструкция възможно най олекотена може да се направи? Покрива ще е двускатен. Размера на стените върху които може да стъпи конструкцията е на чертежа. Подпокривното няма да се ползва.
Дали има начин да се направи вместо с големи профили с по малки тип 'ферма'?
Някой има ли идея колко би струвал необходимия материал за металната конструкция?
Панела който ще се ползва ще е минимум 50мм ако има значение.
Искам да се получи нещо като на снимката, но се чудя какви профили и през колко.

Прикачен файл

чертеж3.JPG
чертеж3.JPG (21.19 KиБ) Видяна 11992 пъти

Прикачен файл

чертеж1.JPG
чертеж1.JPG (18.26 KиБ) Видяна 12004 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Панелите си имат изисквания за монтажа. Избери си панел и чети
estorm - специалист
За монтажа ми е ясно, но сметката за носеща конструкция когато покриваме 50 или 500 квадрата е много различна и не фигурира в нито една инструкция.
egomen66 - майстор
Трябва да ти го сметне конструктор. Разгледай тази тема :
http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... 0&start=60
http://uacg.bg/filebank/att_145.pdf

И две снимки...

Прикачен файл

20151213_114630.jpg
20151213_114630.jpg (112.45 KиБ) Видяна 11978 пъти

Прикачен файл

20151111_095937.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
estorm написа:
За монтажа ми е ясно, но сметката за носеща конструкция когато покриваме 50 или 500 квадрата е много различна и не фигурира в нито една инструкция.
Досега се рових в няколко сайта. мкм!!! Верно няма нищо, мейлите им не работят мкм долни търгаши
torbalan - Дървен философ
Не ти трябва търговец, а конструктор...

След, като обясниш на конструктора какво искаш, той ще ти направи сметката...
Tsilkov - майстор
И на това разстояние което имаш почти сигурно няма да си с ферми а с плътни греди.
Като за начало обърни внимание че има столици (перпендикулярни на наклона на покрива). Те обикновенно са от студеноогънат U профил (12-20 см висок) заради лесния монтаж. Разстоянието между тях се избира от таблицата на производителя на панели, но обикновенно са в порядъка на 1,4-2,2 метра. Те лягат върху основните греди/ферми чрез "столчета". Под тях вече имаш основната конструкция от ферми или плътни горещовалцувани греди (H профил най-често). След това цялата конструкция трябва да бъде укрепена от хоризонтални въздействия (вятър,земетръс) чрез диагонали (най-често X). При твоите разстояния не знам дали укрепването е необходимо (трябва да го каже конструктор).
Също така при тия мижави подпори аз направо бих заменил метала с дърво.
estorm - специалист
Благодаря за поясненията -всичко ще ми е от полза да си изясня това онова. Доколкото конструктор бих потърсил, но се боя, че за тия квадрати никой няма да си отвори лаптопа. По скоро някой технически може би по наясно с тежеста на снега и ала бала. Дори ще гледам да е възможно по полегат въпреки по лошата визия, но поне снега ще остане единственото с което ще се съобразявам. Не с ветровете. Разглеждам и опциите за дървена конструкция под панела, но има много малко информация относно покриването на къща с подобни размери. 9м на 8м. Почти квадрат е. Моля давайте идеи по въпроса с носещата конструкция. Тъй като твърдо съм се спрял на сандвич панел и двускатно изпълнение моля не предлагайте други варианти. Между другото каква ще е оптималната височина в средата при термопанел на дадения размер?
В един от линковете открих калкулатор за дървени ферми. Обаче проблема с хубава дървесина си стои.

Прикачен файл

чертеж5.JPG
чертеж5.JPG (23.95 KиБ) Видяна 11877 пъти

Прикачен файл

чертеж4.JPG
чертеж4.JPG (20.52 KиБ) Видяна 11893 пъти
Последна промяна от estorm на нед яну 10, 2016 5:15 pm, променено общо 1 път.
torbalan - Дървен философ
Моята е горе-долу 12х12 метра...

Направих го с дървена конструкция, но не мисля че трябва да я давам за пример.

По-лошо направен покрив не съм виждал :)


Покрива на барбекюто ми се получи горе-долу добре. Той е с доста малък наклон...

Номера е сглобките, дето съм ги оградил, в червено да се фиксират много добре...

Квадратчето в горния ъгъл е една железобетонна греда, която носи цялата конструкция.

Изображение

Прикачен файл

покрив.png
покрив.png (3.95 KиБ) Видяна 11881 пъти

Тема "Въпрос конструкция за сандвич панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: