Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте, обмислям направата на навес с широчина 4м.(там където ще е долепен до къщата) и около 5м по дължината на наклона. Ще има 3бр.хоризонтални, успоредни греди по 4метра, една долепена до къщата "подпряна" на 3бр. колони, една на срещуположната най-ниска част от навеса, също "подпряна" на 3бр. колони и по средата между тях, която ми се иска да се носи само от 2бр.колони. Тази средната хоризонтална носеща греда, както казах мисля да се носи само от 2бр.колони, които ще са на 50см.от краищата й. Тоест между тези 2бр. колони ще има разстоянието от 3метра. Всичките колони - 8бр. и хоризонтални носещи греди - 3бр. ще са със сечение 14/14см. Въпроса ми е това разстояние от 3м. между двете средни колони носещи тази 4-метрова греда дали е проблем за провисване на самата греда. Другото което искам да кажа е че ъгъла на наклона на навеса ще е не повече от 10-12 градуса, понеже съм ограничен в височината от прозорец на горния етаж. Навеса ще е покрит от термопанел именно и по тази причина, че е лек и става за монтаж на малки наклони. "Ребрата" пуснати по дължината на наклона ще са 5метрови и ще са през 50см,за да няма проблеми. За тях ми препоръчате размери на сечението, но по принцип на един познат му хартисаха едни 5метрови, че се отказа да прави нещо с размери 8/10см и ако стават да ги слагам тях на през 50см...?
Нещо такова....

Прикачен файл

IMG_20230726_153342_copy_750x1000.jpg
IMG_20230726_153342_copy_750x1000.jpg (116.12 KиБ) Видяна 479 пъти

Тема "Едноскатен навес около 20кв." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: