Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
aetius - напреднал
Здравейте

Имам малка сглобяема постройа от полиуретанови сандвич панели и искам да и сложа някаква облицовка.Колебая се между винилов и фиброцимент/цимент фазер (не знам дали има разлика).Проблема е че мястото е много ветровито и ми се струва че фиброцимента ще предложи по добра защита, обаче пък е по тежък, а все пак постройката е от сандвич панели и не знам дали няма да натовари конструкцията.Приеман всякакви идеи и съвети
Grozdev - специалист
Нещо НЕ схващам...!
Ще вардим панелите от вятъра?
Или конструкцията да не се огъне?
А цимент "фазера" на кнауф
И фибро - циментовите плоскости,
Има разлика. В материяла.
Но и 2 та са за външни условия.
Какво ще се опакова и къде.?
Ква е целта... Също не схванах.

:yawinkle:
kozl - майстор
Циментофазерните панели са тежки е необходима стабилно укрепена конструкция, на която се окачват.
Окачвене директно в-у сандвич панелите според мен ще повреди сандвич панелите от прекомерната тежест на циментофазера.
Виниловите слайдинг панели са значително по-леки и може да се занитят или захванат за външната ламарина на сандвич панела с рапиди, но пак си некъв компромисен вариант. Особено ако сандвич панелите са закрепени за к-цията само за вътрешната ламарина на сандвич панела (не се виждат главите на болтове за захващане на панелите).
Обаче каква е ф-ята на облицовката :?
Топлоизолация ще има ли под облицовката или само за външен вид :?
aetius - напреднал
Говоря за нещо от рода на
https://www.rivagips.com/%d1%84%d0%b8%d ... 2-tepepan/

и сайдинга естествено ще е върху метална скара закрепена за сандвич панелите.

Какво имам предвид под защита от вятъра, когато има по силни пориви или въобще много силен вятър и си вътре , се усеща леко поскръцване което до някаква степен е нормално, все пак е някакъв вид паянтова постройка, това се усеща във всички конструкции от такъв тип, идеята е че със сайдинга се намаля поне до някаква степен това директно въздействие на вятъра -справка САЩ
kozl - майстор
пет окт 06, 2023 7:35 amaetius написа:
Говоря за нещо от рода на
https://www.rivagips.com/%d1%84%d0%b8%d ... 2-tepepan/

и сайдинга естествено ще е върху метална скара закрепена за сандвич панелите.

Какво имам предвид под защита от вятъра, когато има по силни пориви или въобще много силен вятър и си вътре , се усеща леко поскръцване което до някаква степен е нормално, все пак е някакъв вид паянтова постройка, това се усеща във всички конструкции от такъв тип, идеята е че със сайдинга се намаля поне до някаква степен това директно въздействие на вятъра -справка САЩ
И аз имах в предвид продуктите от Ривагипс. Те предлагат и конструкция за окачване на панелите. За окачването съм писал.
Ветровото натоварване - нито циментофазерните плоскости, нито слайдинга ще премахне. Т.е. скърцане пак ще има, па може и да се усили като натовариш още носещата к-ция. Плътността срещу проникване от вятър се постигна само със сандвич панелите и ако има неплътност при снадките може да се обработят допълнително.
пет окт 06, 2023 6:37 amn_a написа:
Изображение
С масло ги обожавам, но солта задържа бирата.
...пък без сол.......
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет окт 06, 2023 3:35 pmТрифон П.Трифонов написа:
... но солта задържа бирата.
....
Увеличи бирата. Бирата е диуретик, не си нацелил правилното съотношение сол-бира.
Grozdev - специалист
[/quote]
Ветровото натоварване - нито циментофазерните плоскости, нито слайдинга ще премахне. Т.е. скърцане пак ще има, па може и да се усили като натовариш още носещата к-ция.

[/quote]

Съгласен на 100%..¡!
Колкото до тази "МОДА", да се правят
Къщи от сандвичи " /панели ,,,
Не я" разбирам".! Строителните фургони на строежите от същите щуротии.!
Ами в него не се стои много време.
Камо ли да живея в такова чудо. :shock:
За гараж, работилница или склад е идеално.
Но всеки си има виждане в какво да живее. :wink:
Щом СКЪРЦА, Въпросната барака (фургон), определено не е от панелите! Нещо сбъркано има.или в Конструкцията .или .в монтажа !
А дали от вън ще се опакова с нещо да изглежда на къща,, е въпрос на визия.!
Каквото и да се монтира трябва е захванато към конструкцията.,защото дебелината на ламарината е 0,4мм! Какво и колко ще държи, няма да е надеждно. Може би ако се ЛЕПИ с сериозни лепила! Някой с опит трябва да каже. Само такива експерименти не съм правил. :?:

:yawinkle:
aetius - напреднал
в крайна сметка се спрях на винилов сайдинг полски с имитация на дърво , мисля да пробвам да го монтирам сам, ще публикувам снимки с резултата.

Тема "сайдинг от фиброцимент или винилов ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: