Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте!

Наскоро наследих една къща на село и искам да я ремонтирам, че да може да се ползва за селска вила за семейството. Имам опит с различни монтажни работи, но с укрепване на къща не съм се занимавал. Къщата е на два етажа като двата тавана са гредоред, прикачвам и снимки. На втория етаж големи части от мазилката са паднали.
Много ще съм благодарен за съвет относно укрепването. Ще се наложи ли смяна на гредите или е възможно да ги импрегнирам и укрепя с метални профили? Някой правил ли е подобен ремонт и колко скъпо е подобно начинание? Нямам толкова голям бюджет, но искам къщата да е сигурна за децата.

Прикачен файл

IMG_9588.jpg

Прикачен файл

IMG_9589.jpg

Прикачен файл

IMG_9590.jpg

Прикачен файл

IMG_9586.jpg

Прикачен файл

IMG_9587.jpg
Долу гредите изглеждат здрави.
Защо пък горе да са за подмяна или укрепване?
Събаряне на всичката стара мазилка и ще се разбере.
Според мен всичко, освен самото подмазване, е здраво.
След това варианти много. Аз не бих правил ново подмазване, особено на носещата греда.
Гола голеничка е най красива. У дома дори съм направил имитация, макар с истински греди.

https://photos.app.goo.gl/bUDVaUpDgBzew2JFA

Такова напукване на мазилка съм виждал на много къщи с гредоред. Просто се ремонтира и това е.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Честита къща!
Може би покривът има нужда от преглеждане, понаместване, подмяна на керемиди, подмазване. Лесна работа за човек на който не му става зле от високо, не тежи над сто кила и не си е седнал на ръцете
За другото - събаряш мазилката , която пада и после има няколко варианта за оправяне.
Общо-взето, къщата е читава, в добро състояние, нищо страшно и опасно няма (на мен ми е падала мазилка от таван на главата и нищо ми няма нищо ми няма нищоминяма)
Grozdev - специалист
В такива теми не мога остана безучастен.!
:) :wink:
Споделям горните мнения.
Гредите изглеждат много добре и Никви железа за укрепване не им трябва. КОЛКОТО ОТ снимката! Как казва и Трифон,, може се изчистят,, и да останат.. ВИДИМИ.
ЩЕ БЛЕСНАТ със всички шарки на дъба като се изчистят правилно. ( мога покажа на фото преди и след! ) :roll:
Тази МАЗИЛКА " е на .. КАРА ТАВАНА",,, ВЪЗСТАНОВЯВА се лесно.! Причината определено е нещо от покрива.
Ако е само да капе малко,, то тази влага се "поема" от пълнежа ( глина и слама) над тавана.. В гредореда. Кога е по сериозен, стига до кара тавана. И тогава... след дълго не обитаване става така.
Нищо сложно няма,. Въпрос е дали се. Ремонтира с естествени матрияли,както е било,, или с квото има готово в стр. Магазин?! :?
Варианти има.

:yawinkle:

Тема "Ремонт на стара къща с гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: